Четвер, 7 Липня, 2022

Мер хоче більше повноважень, аби місто ефективніше вийшло з карантину

Львів’яни вже з нетерпінням очікують на завершення карантинного режиму і повернення до звичного ритму життя, пише lvivyes.com. Вже з 12 травня містяни сподіваються на поступове послаблення карантинного режиму, яке буквально нещодавно анонсував львівський мер Андрій Садовий.  

Зараз у Львівській міській раді продовжують напрацьовувати програму виходу з карантинного режиму. Разом з тим, мер розповів про те, що в міській раді очікують на відповідь Уряду та надання місту більше повноважень у прийнятті таких рішень. Про це мер розповів під час ранкового ефіру на львівському радіо.  

Мер заявив, що сподівається на мудрість Уряду 

2

В ефірі радіо Андрій Іванович розповів, що сподівається на виявлення мудрості від Уряду в плані надання більших повноважень містам. Зокрема, чи не найбільше мера турбує питання роботи літніх майданчиків при львівських кав’ярнях та ресторанах, і вже 12 травня мер хоче відновити роботу майданчиків. Окрім літніх майданчиків при кав’ярнях та ресторанах, мер планує дати поштовх до відкриття міських перукарень та промислових магазинів, однак з обов’язковим дотриманням правил безпеки – соціальне дистанціювання, захисні маски та рукавички ніхто не скасовував.  

Водночас, Андрій Іванович взявся відстоювати позицію львівської громади і висловив деякі обурення містян стосовно карантинних обмежень та правил. Знову ж таки, тут мер згадав про прогулянки парками – львів’ян неабияк обурює те, що з домашньою тваринкою в парку прогулятися можна, а от просто вийти прогулятися парком – ні.  

Так само не влаштовує мера ситуація з іншими міськими закладами – мер проводить паралелі з сусідньою Польщею, де ситуація з коронавірусом склалася дещо гірше, однак там таки зараз готуються до відкриття дитячих садочків, а батькам розсилають відповідні правила поведінки в закладах. Тож мер вкотре вказав Уряду, що “треба мати здоровий глузд”.  

Карантин триває вже давно, а мер тільки висловлює обурення роботою крамниць 

4

Та не одними прогулянками в парках обурений львівський мер – вчора, 4 травня, під час ранкового ефіру на львівському радіо повідомив про те, що його обурює заборона працювати малим господарським магазинам в той час, коли великі господарські крамниці продовжують свою роботу в рамках карантину в країні. Через таку заборону чимало львів’ян обурені, а в декого взагалі виникає недовіра до ситуації, яка склалася. Хоча, мабуть, про це потрібно було заговорити раніше, а не тоді, коли режим карантину став для львів’ян звичним.  

Вже за тиждень – можна піти в парки, стоматологічні кабінети та перукарні 

5

Дообурювалися і таки дочекалися на початок послаблення карантинного режиму в місті – вже сьогодні стало відомо, що через тиждень на львів’ян чекає ціла низка послаблень, серед яких – дозвіл відвідувати стоматологічні кабінети, перукарні, а головне (судячи з кількості обурень від містян) – львівські парки. Те ж саме стосується лісопарків, скверів та міських зон відпочинку.  

Водночас, в ресторанах можна буде брати страви на виніс, однак згідно з деякими обов’язковими правилами, про які стане відомо остаточно вже цієї середи. Відновиться оптова та роздрібна торгівля непродовольчими товарами, музеї та бібліотеки також відновлять свою роботу, а ще – з’являться послаблення для спортсменів. 

Та дещо таки залишиться в силі, зокрема, йдеться про обмеження стосовно кількості людей, які одночасно можуть перебувати в одному місті. Таких послаблень поки що точно не треба сподіватися – про таке має говорити Уряд.  

Львів’яни – приклад для всієї країни? 

6

Мер неабияк тішиться свідомістю львів’ян і навіть каже, що ми – приклад для всієї країні стосовно поводження під час карантину. І це було впродовж всього часу дії суворих правил та обмежень – як в березні, так і в квітні.  

Та й львів’яни не були святими під час карантину – як відомо, навіть деякі продуктові ринки в місті прикривали через виявлені порушення карантину (наприклад, мова йде про центральний ринок “Добробут”). Та й чемно сприймати всі обмеження та правила львів’янам не вдавалося – буквально цими днями в місті покарали організатора протесту проти карантину. В протесті напередодні взяло участь кілька десятків львів’ян – представники малого бізнесу, які хотіли працювати під час карантину.  

Що вже казати про “дрібні” порушення карантинного режиму у Львові – чимало порушників знайшлося і серед пересічних львів’ян. Найбільше порушників, як показала статистика, живе в Сихівському районі. Не відстають і інші райони нашого міста – наприклад, Личаківський, Галицький та Франківський, і тільки в Залізничному районі відносна “тиша” з порушниками карантину. Хіба це – приклад для всієї країни? 

Мер заявив, що Уряд вже готує відповідні рішення для вирішення карантинних питань 

7

Ще минулого тижня міський голова Львова звернувся до Уряду стосовно карантинних питань. Днями мав переговори з прем’єр-міністром і очільника міста запевнили, що там вже готують відповідні рішення. 

З карантину будемо поступово виходити, маски та рукавички будемо носити до кінця року 

7

Про те, що Львів вже поступово готується до виходу з карантину, стало відомо ще минулого тижня завдяки заявам мера. Однак з захисними масками та з рукавичками нам ще не скоро доведеться розпрощатися – як мінімум до кінця поточного року це буде невід’ємний атрибут львів’ян при виході зі своїх осель. Та й, як каже Андрій Іванович, пандемія буде супроводжувати в нас, скоріш за все, і в наступному році і ще не скоро нам вийде подолати захворювання.  

Тож львів’яни таки дочекаються на полегшення карантинного режиму і воно вже – не за горами. Та деякі речі таки стануть для нас новими і змінять звичну повсякденність.