П’ятниця, 1 Липня, 2022

“Самопоміч” у Львівській міській раді: хто балотувався у депутати і що відомо про кандидатів

Партія “Самопоміч” у Львові продовжує тримати свій рейтинг і на місцевих виборах в країні 2020-го року у депутати від місцевої партії було представлено п’ятьох кандидатів, розповідає сайт lvivyes.com. Редакція сайту підготувала короткий матеріал і досьє на кандидатів до міської ради від “Самопомочі”, аби львів’яни знали, за кого вони віддавали (чи ні?) свої голоси на останніх місцевих виборах.

Андрій Садовий

Звісно ж, першим кандидатом від партії “Самопоміч” є чинний міський голова Андрій Садовий, який, до слова, і стояв біля витоків цієї політичної партії. Він – найвідоміший кандидат до Львівської міської ради, про якого знають у всій країні та за її межами.

Ставлення львів’ян до цього політика змінювалося буквально кожного року – від щирого захоплення до відвертої зневаги та обурення, але, попри все, Андрій Іванович неодноразово перемагав у виборах і очолював рідне місто.

“Об’єднання “Самопоміч” Андрій Садовий заснував у 2004 році, від цієї ж політичної партії Садовий кілька разів висувався у мери, і кожного разу здобував перемогу. Як кандидат від “Самопомочі” кожного разу обіцяє своїм виборцям вирішити одвічну проблему заторів у Львові, відкривати нові школи  та садочки в місті, відремонтувати магістралі та інше.

Парасковія Дворянин

Дворянин Парасковія Ярославівна – другий номер у списку партії “Самопоміч”, членкиня політичної ради партії, директорка з інформаційних проєктів ПАТ “ТРК “Люкс”, депутатка Львівської облради попереднього скликання.

В один момент “топовим” в львівській політиці стало ім’я саме цієї політичною діячки – у передвеликодний тиждень 2017-го року її було звільнено з посади першого заступника голова Львівської обласної ради. Тоді багато-хто на неї подивився зовсім з іншої сторони – як писали журналісти “ZIK”, не як на політичну функціонерку, а на сильну та вольову особистість.

Сама Параскевія неодноразово говорила про те, що ніколи в житті вона не боролася за політичні посади – її, радше, переконували йти на певні посади. Та навіть після гучного звільнення з посади львів’янка розповідала про те, що не готова покинути політичне життя, адже для неї політика – це можливість зробити щось корисне для інших.

При цьому Параскевія Дворянин не раз говорила про те, що найбільшою проблемою політичного життя Львова є страх і залежність.

Зауважимо, що Параскевія за спеціальністю є журналісткою, працювала у багатьох місцевих ЗМІ, займалася викладацькою діяльністю у Львівському національному університеті та в Львівській політехніці.

Юлія Хомчин

Хомчин Юлія Володимирівна – номер десять у списку кандидатів партії “Самопоміч”, секретарка постійної комісії культури, молодіжної політики та спорту, директорка Інституту стратегії культури, співавторка проведення цілої низки культурно-просвітницьких проєктів.

Якщо говорити про статки цієї політичної діячки, то за 2019-й рік їй вдалося задекларувати більше 270 тисяч доходів і забудову у Львові. До слова, за попередні роки політична діячка задекларувала менше доходів.

Сама політична діячка за спеціальністю є юристом – закінчила Львівський державний університет внутрішніх справ за спеціальністю “Правознавство”.

Олег Василишин

Останнім, хто потрапив до Львівської міської ради серед депутатів “Самопомочі”, став Василишин Олег Миколайович – директор Львівської обласної дирекції АБ УКРГАЗБАНК і депутат міської ради попереднього скликання, член постійної комісії із питань фінансів та планування бюджету, родом з Тернопільщини, навчався за спеціальністю “Облік та аудит”.

Багато років працював бухгалтером кількох відомих підприємств. Цей політик фігурує в антикорупційному розслідуванні – не вказав інформацію про майно та бізнес у деклараціях про доходи, через що порушив вимоги фінансового контролю. Це було в 2015-му році – тоді разом з Василишином ще дев’ятеро депутатів міської ради не задекларували майна та бізнесу.

“Нові” обличчя серед кандидатів у депутати до Львівської міської ради

Окрім добре відомих вже львів’янам імен політичних діячів, в списку кандидатів від “Самопомочі” можна було також побачити чимало “нових” імен. Так, до прикладу, серед таких “новачків” серед депутатів від команди “Самопомочі” є 48-річний пастор євангельської протестанської церкви Дмитро Колесник, а також голова львівського осередку громадської організації “Всеукраїнський собор”.

Дмитро Колесник

Одного разу цей “новий” кандидат у депутати давав інтерв’ю місцевому ЗМІ, в якому розповідав про свій вибір піти у політику. Тоді Дмитро Колесник розповідав про те, що політика для нього є свого роду волонтерством, а також розповідав про те, що Львів – це поліконфесійне місто, і тому він радий тому, що представники різноманітних конфесій та з різними політичними поглядами не тільки готові мирно співіснувати, а й готові також співпрацювати задля спільної мети – успішного комфортного міста.

Напередодні місцевих виборів 2020-го року Дмитро Колесник також звернувся до інших кандидатів, яким нагадав про те, що не все в наш час можна придбати за гроші. І як представник релігійної групи нагадав кандидатам про те, що за кожен свій вчинок вони рано чи пізно будуть відповідати перед Богом і людьми.

Цей кандидат розповідав також про те, що у випадку перемоги на місцевих виборах у Львові не збирається залишати своє священне служіння. У цьому випадку до прикладу він навів також медиків та інших кандидатів у депутати до Львівської міської ради, які у випадку перемоги на виборах не покидають своєї головної діяльності.

Тарас Павлів

Тарас Павлів – ще одне “нове” обличчя серед кандидатів у кандидати до Львівської міської ради, затятий фанат футбольної команди “Карпати”, голова громадської організації “Завжди вірні”, а паралельно також аспірант кафедри вищої геодезії та астрономії Національного університету “Львівська політехніка”.

І таких кандидатів, “нових облич” в політиці, з кожним роком стає чимало. Деколи трапляються і комічні ситуації – наприклад, коли представнику ще однієї релігійної гілки у Львові заборонили брати участь в політичному житті.