Понеділок, 4 Липня, 2022

До Львова приїхав міністр охорони здоров'я: подробиці візиту

Сьогодні, 22 червня, до Львова з робочим візитом приїде міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, розповідає lvivyes.com. Про те, що буде робити міністр у Львові, стало відомо з ранкового ефіру львівського радіо, де виступив мер. Заодно Садовий розповів і про те, що хоче розповісти міністру і які нові ідеї, на його думку, допоможуть у боротьбі з захворюванням.  

Мер розкаже Степанову про те, як львів’яни дотримуються карантину 

1

Так, карантин в країні затягнувся і людям набридло сидіти вдома та дотримуватися численних правил та обмежень. Як результат – на вулицях Львова вже можна бачити багатьох людей, які нехтують правилами поведінки під час карантину. 

За словами мера, найбільше порушень – біля львівських ресторанів. Офіційно поки не працює жодний з них, працюють лише літні тераси біля закладів, де можна побачити великі скупчення людей, недотримання дистанції, відсутність засобів індивідуального захисту. За цим сьогодні слідкують моніторингові групи, однак прослідкувати за всім нереально – особливо коли мова йде про заміські заклади, великі ресторанні комплекси, де гулянки відбуваються “на повну”. Звідси і маємо нові спалахи захворювання.  

Та це не єдина проблема і не єдине пояснення тому, через що львів’яни порушують карантин. Ще одна біда – це те, що далеко не кожна людина вірить сьогодні тому, що вірус і справді – не вигадка. Дехто ж переконаний в тому, що вірус не такий небезпечний, як про нього говорять на екрані – мовляв, серед знайомих нікого хворого немає. Звідси – численні порушення і як результат – десятки нових випадків хвороби кожного разу. 

Та в львівського мера є своє бачення на те, як можна вирішити цю проблему. Садовий пропонує записати уряду ролик, де б відомі люди розповідали про те, як вони перехворіли коронавірусом, розповіли би про симптоми, аби люди повірили, що проблема таки існує, і інформація про те, що вірус вигадали, є фейковою.  

Також в планах мера – запропонувати міністру, аби у всіх лікарнях створили окремі відділення для лікування від COVID-19 

2

Розмова з міністром охорони здоров’я обіцяє бути довгою, адже Андрій Іванович планує запропонувати міністерству зробити так, аби в кожній лікарні діяли окремі спеціалізовані відділення, де б лікували в подальшому від коронавірусу. Така ідея в мера виникла, очевидно, через те, що демонструє сьогодні статистика і щоденний стабільний приріст кількості захворювань.  

Окрім того, якщо поспостерігати за тим, що сьогодні коїться у світі (країни, які вже здолали хворобу, знову стикаються з новими спалахами), потрібно готуватися до всяких ситуацій і чекати найгіршого. Україна не така розвинена, як деякі інші держави, відтак у випадку нової атаки хвороби фінансово впоратися з натиском буде складно. Та й в лікарнях розподіл пацієнтів тепер мав би відбуватися зовсім по-іншому, тому такі відділення таки потрібно облаштувати. Важливо, щоб вони були у всіх лікарнях України, не тільки у Львові. 

Про все це мер поговорить з міністром сьогодні, одразу після того, як міністр відвідає міські лікарняні заклади та установи.