Субота, 2 Липня, 2022

Львів оскаржить у суді рішення уряду про карантин вихідного дня. Позиція Садового

11 листопада влада України прийняла рішення про впровадження карантину вихідного дня. Це означає, що у суботу та неділю не працюватиме нічого, окрім аптек, продуктових магазинів, заправок та транспорту.

Як повідомляє «lvivyes», на таке рішення уряду вже відреагували люди по всій Україні. Вийшли на протести підприємці малого та середнього бізнесу, які працюють у різних сферах. Своє невдоволення прийнятим рішенням висловили і деякі політики та окремі обласні ради. Зокрема, не підтримав та засудив таке рішення української влади мер Львова Андрій Садовий.

Вчора, 11 листопада, одразу після оприлюднення постанови уряду щодо карантину вихідного дня очільник Львова Андрій Садовий у соціальній мережі ФБ написав:

«Вже казав і ще раз повторю. Локдаун на вихідні – абсурд… За суботу-неділю заклади сфери обслуговування отримують близько 40% свого тижневого доходу. І це не історія про розваги – це живі гроші, які годують тисячі сімей. Хто буде компенсувати ці втрати?»


Окрім того, стало відомо, що Львівська міська рада вже готує позов до суду щодо вищезазначеного рішення про так званий локдаун в Україні на вихідні. Наразі юристи мерії чекають оприлюднення тексту постанови Уряду України, йдеться у «zaxid.net».

Зазначимо, у Львові вже пройшли протести через прийняте рішення. Під стіни Львівської ОДА 11 листопада прийшли ресторатори, представники культурної, спортивної, готельної сфер, працівники непродовольчої галузі. Людей підтримав і мер Андрій Садовий.

У рамках цієї теми варто зазначити, що до влади звернулись і представники духовенства. Лідери українських церков в один голос зазначають, що храми у такий складний час не варто закривати, бо це може стати єдиною розрадою для людини. Крім того, священники наголошують, що протягом всього карантину богослужіння у храмах відбуваються з дотриманням усіх карантинних норм, з використанням масок, антисептиків та дистанції. Храми наповнені не більше, як на 50%. Нагадаємо, напередодні Президент України Володимир Зеленський закликав священнослужителів перевести богослужіння в онлайн-режим.