Субота, 2 Липня, 2022

Половина пошуковців роботи не розміщують своє резюме

Більшість опитуваних пошуковців роботи заявили, що надають перевагу для пошуку роботи спеціалізованим сайтам, але ж багато хто для пошуку роботи використовує зв’язки.

Мало хто розміщує резюме на сайтах і чекає на відгуки роботодавців. Частіше за все, резюме складають люди які знаходяться в пошуках цікавих пропозицій по роботі. Деякі пошуковці роботи розміщують резюме та тим часом і так шукають роботу додатково на сайті або через знайомих.

Зараз можна шукати роботи через смартфон або ноутбук. Щоб бачити які вакансії є на сайті, треба завантажити спеціальні додатки, які будуть обновлюватися. Важливо пам’ятати, щоб швидше знайти роботу, достатньо використовувати одночасно декілька засобів.

Окремо треба сказати за сфери і вакансії, які найчастіше цікавлять пошуковців. На перше місце виходять продавці. Тільки за травень на одну таку вакансію було п’ять людей. На друге місце вийшла логістика, на одну вакансію претендувало 4 особи. Більш за все шукають роботу студенти і молоді люди, які тільки починають свою кар’єру. На одну вакансію для студента відгукуються дванадцять осіб. Також попитом користується барна сфера, цією вакансією зацікавились 7 осіб. Будівництвом зацікавились 20,8 тис. осіб, при цьому на одну вільну вакансію приходилось 8 осіб. Додатково шукали роботу люди в сфері спорту.

Як шукають працівників роботодавці

Як показує статистика більшість роботодавців також шукає працівників в соцмережі. Для цього є спеціальні групи у месенджерах. Деякі також починають пошуки з того, що звертаються за допомогою до близьких, знайомих. Багато роботодавців свої пошуки починають в онлайн, через розміщення об’яв звичайним методом.

Щоб пошук був дійсно ефективним більшість роботодавців використовують декілька джерел. Останнім часом роботодавці шукають саме водіїв. Якщо дивитися статистику розділу “робота” на OBYAVA.ua, то в жовтні були розміщені 41тисяча вакансій, що більш аж на 16%, ніж у серпні.

Що стосується заробітної плати, то в середньому можна заробляти приблизно 12 000 грн. також на роботу потрібні продавці, кількість пропозицій від роботодавців зросла на 37%. Заробляти таким чином можна приблизно 8500 грн. Також роботодавці шукають комплектувальників, в середньому їх заробітна плата складає 11 000 грн. Є пропозиції роботи для штукатурів та будівельників.

І роботодавці, і пошуковці намагаються знайти для себе найбільш вдалий варіант, здебільшого вакансії розміщуються саме в Інтернеті.