П’ятниця, 20 Травня, 2022

Садовий звернувся до Президента України із закликом створити державну програму допомоги дітям зі СМА

Львівський міський голова Андрій Садовий цими днями звернувся до Президента України Володимира Зеленського із закликом прийняти державну програму для допомоги діткам, у яких діагностовано СМА, пише сайт lvivyes.com. У своєму зверненні Андрій Садовий нагадав про складність захворювання і про статистику поширення захворювання.

За словами львівського мера, в Україні абсолютно всі сфери залучені у боротьбі з цим захворюванням. Допомагають таким дітям як представники великого, так і представники малого бізнесу, громадські діячі, волонтери, місцеві чиновники, ба, навіть студенти та школярі спільними зусиллями намагаються допомогти дітям, у яких діагностовано спінальну м’язову атрофію.

Попри те, що реальна допомога від небайдужих українців таки існує, однак Андрій Садовий зазначає, що в багатьох країнах світу цим займається безпосередньо держава, яка на 100% бере під опіку питання лікування дітей зі СМА. До слова, таких дітей по всій Україні є близько 250, як згадав мер.

Львівський мер вже не вперше закликає президента прийняти до уваги це питання і забезпечити державну допомогу цим дітям. У своєму зверненні цього разу Андрій Іванович згадав про маленьку львів’янку Вікторію Полюгу, яка також бореться з цим захворюванням.

Дитині всього один рік і для її порятунку дівчинці необхідно зробити укол імпортного препарату Zolgensma. Один укол цього препарату коштує 65 мільйонів гривень і його малечі необхідно зробити ще до того, як їй виповниться два рочки (а це вже в вересні цього року). Якщо не зробити дівчинці цей дороговартісний укол, то з часом дитина почне втрачати здатність рухатися, пересуватися та навіть дихати.

Зазначимо, що наразі сім’ї, в яких є дитина з таким діагнозом, отримують лише соціальну допомогу, але це – копійки у порівнянні з тим, скільки коштів потрібно на лікування.