Понеділок, 4 Липня, 2022

Сотні новеньких білоруських МАЗів у Львові не буде? Міська рада наполягає на повторному проведенні тендеру

Невдовзі місто Лева мало б закупити сотню новеньких білоруських МАЗів за результатами тендеру, проведеного ще на початку поточного року, розповідає сайт lvivyes.com. Однак, скоріше за все, цього так і не відбудеться – днями міський голова Андрій Садовий на своїй сторінці у Facebook повідомив про те, що місто Лева не зможе придбати новенькі автобуси через політичну ситуацію в Білорусі. Натомість закуплятимуть автобуси в іншого переможця тендеру – для цього тендер у Львові хочуть оголосити повторно.

Нагадаємо, у тендері від Європейського інвестиційного банку, проведеному нещодавно, переможцем стала саме білоруська компанія МАЗ. Мер Львова пояснив цю ситуацію так, що Білорусь підтримує свого виробника, відтак тут запропонували найнижчу ціну, яка змогла обійти всіх вітчизняних виробників.

Як політична ситуація в Білорусі вплинула на тендер?

За словами Андрія Садового, в сусідній Білорусі зараз відбувається політичний переворот – революція та розбудова демократичного суспільства. Однак це справа білоруського народу.

“Фінансувати “режим” ми не маємо права”, – зазначив Андрій Іванович.

Крім того, на думку міського голови Львова, наше місто повинне підтримувати вітчизняного виробника. Він зауважив, що в нас є свої виробники, які також потребують фінансової підтримки для подальшого розвитку галузі. Закликав підтримувати вітчизняних виробників Андрій Садовий і українських очільників інших міст.

Раніше міський голова запитував думку львів’ян стосовно ймовірної перемоги білоруської компанії у тендері, а також просив роз’яснення у Кабміну стосовно цієї ситуації.

Нагадуємо, у Львові хочуть закупити сотню дванадцятиметрових низькопідлогових автобусів за фінансової підтримки Європейського інвестиційного банку.

Фото – умовне