Неділя, 3 Липня, 2022

Андрій Іванович Садовий: цікаві факти з біографії львівського мера

Всі знають, що Андрій Іванович Садовий – знаний український політик і багаторічний очільник міста Лева, активний громадський діяч та бізнесмен, засновник громадської організації “Самопоміч” у Львові та співзасновник ТРК “Люкс”, пише lvivyes.com. Це загальновідомі речі про львівського мера, однак є факти з біографії мера Львова, про які знають далеко не всі.

До вашої уваги – цікаві факти з біографії мера Львова Андрія Садового, про які, можливо, знають не всі львів`яни.

В Андрія Івановича – звичайнісінькі батьки

2
Фото – сім`я Андрія Садового (дружина, діти, на задньому плані – батько), zaxid.net

Попри загальноприйняту думку в суспільстві про те, що чиновники народжуються не в простих родинах, сім`я Андрія Садового – звичайнісінька. Народився майбутній очільник славетного міста Лева 19 серпня 1968 року в сім`ї звичайної шкільної вчительки і батька інженера-постачальника, який працював на Львівському автобусному заводі.

За спеціальністю львівський мер – інженер електронної техніки

3
Фото – умовне

В шкільні роки Андрій Іванович був розумною дитиною, яка з легкістю отримувала “п`ятірки”. Після цього майбутній мер вступив до Львівського технікуму радіоелектроніки (Львівський державний інститут новітніх технологій та управління імені В`ячеслава Чорновола), який закінчив у 1987 році.

Та після школи навчання Андрія Садового не було вже таким безхмарним, як в дитячі роки. Після успішного навчання в школі “на п`ять” в технікумі майбутній мер “скотився” до трійок – видання “Вголос” пише, що в той час майбутнього мера “гладили по голівці”, а освіту там Садовий завершив тільки завдяки доброті деяких членів педагогічного колективу. Дехто каже, що на заваді відмінному навчанню в Садового встало бажання фінансової самостійності, яке з`явилося вже в студентські часи і спонукало Андрія Івановича плідно працювати.

Перший хліб Андрія Садового – регулювання електронної апаратури

4
Фото – умовне

Ще один маловідомий факт з біографії львівського мера – це те, що його першим хлібом стало регулювання електронної апаратури, чим він займався на “Львівприладі”. Так було досить тривалий час, починаючи з 1987 року, коли Садовий віддав належне радянській державі і відслужив у війську два роки (проходив службу в полку зв`язку військово-повітряних сил, де був відповідальний за зв’язок зі стратегічною авіацією та дислокувався на території радянської Москви). Тоді, після служби, Андрій Іванович повернувся і “взявся за голову” – продовжив свою освіту в “Політехніці” на факультеті електронних приладів та пристроїв, а паралельно і почав заробляти свій перший хліб, щоправда, зовсім не плануючи жити все життя на одну лише зарплату.

Садовий заробляв в молоді роки, возячи з Польщі до Львова і навпаки усілякі дрібнички

5
Фото – умовне

Так-так, бажання фінансової незалежності привело Андрія Івановича до сусідньої Польщі, куди він починає возити на продаж усілякі дрібниці, а назад привозив і до Львова речі на продаж. А видання “Вголос” взагалі висвітлило ексклюзивну інформацію про те, що саме завдяки діяльності “бізнесмена” Садового в ті молоді роки львівські красуні отримали нагоду носити якісні імпортні колготки – про це розказали знайомі чинного мера ще з тих “буремних”років заробітку будь-яким способом.

Та “тягати” торби туди-сюди з Польщі і назад було справою не надто безпечною, яку, до того ж, переслідувала радянська влада, тож це змусило майбутнього мера зробити наступний крок, аби припинити таку небезпечну і каторжну працю, однак не перестати заробляти на свій хліб і в подальшому.

Електронні ваги “виручили” Садового від “таскання” торб з Польщі і назад?

56
Фото – умовне

Спраглий до фінансової незалежності майбутній львівський мер після тривалого часу “тяганини” товарів з Польщі і назад взявся за ще одну справу. Тоді йому вдалося “вийти” на товар, який був досить дефіцитним в ті часи. Мова йде про електронні ваги, на які в сусідній Польщі був просто шалений попит. Цим і скористався майбутній очільник міста Лева.

Варто зауважити, що саме цей епізод в житті майбутнього мера Львова був досить значимим, адже саме завдяки тим електронним вагам йому вдалося розпочати нарешті непогану справу. Вона стартувала під назвою “Галицькі інвестиції”.

“Галицькі інвестиції” – успішний проєкт, засновником якого є Андрій Садовий

7
Фото – сертифікат “Галицькі інвестиції”

В час, коли в країні панувала розруха (розвалився союз, наступили важкі для економіки часи в різних куточках країни), Андрію Івановичу вдалося заснувати успішну справу – “Галицькі інвестиції”. Саме “Галицькі інвестиції” називають єдиною справді успішною справою львівського мера.

Фахівці вважають, що саме завдяки сумнівній діяльності “Галицьких інвестицій” Андрій Іванович отримав всі свої прибутки і заробив “на себе” – людину, яка хоче мати вплив на політично-економічне становище рідного міста. Багато аналітиків сьогодні стверджують, що саме час діяльності “Галицьких інвестицій” був “зоряним часом” Андрія Садового, адже саме в ті часи в кишенях теперішнього очільника Львова “завелася” чималенька сума.

Та далеко не всі впевнені в тому, що “Галицькі інвестиції” були “чесним” хлібом Андрія Садового. Зокрема, блогер та представник міжнародної громадської організації “Українська Громада” у Львові Юрій Ситник звинувачував його в тому, що його медіа-бізнеси – це результат ошукувань вкладників “Галицьких інвестицій”. Звідси, на думку блогера, також Садовий і отримав контроль над значною кількістю підприємств на Львівщині.

Андрій Садовий – засновник кількох медіа

8
Фото – Андрій Садовий (zaxid.net)

Ще один факт про Андрія Івановича – він не один раз брався за заснування своїх медіа. Спершу це був відомий медіахолдинг ТРК “Люкс”. Початок цього медіа було закладено ще в 1993 році, коли Андрій Іванович спільно з Тарасом Стецьківим, Олександром Кривенком та Ігорем Копистинським і заснували “Люкс”. Останній, до слова, виконував обов`язки генерального директора компанії, однак розвиватися компанія почала під керівництвом Романа Андрейка, друга юності Садового, для якого ТРК “Люкс” сприймалося виключно як бізнес, а не як інструмент гри у економічно-політичній грі, як це зачасту і робиться. За нього ТРК “Люкс” було прибутковою справою для чинного мера.

Та на цьому Андрій Іванович вирішив не зупинятися і вже через кілька років, в 1997 році, береться за створення ще одного медіа. На цей раз це була міська щоденна газета “Поступ”, за яку взявся львівський журналіст Олександр Кривенко. Та співпраця між легендарним журналістом та Андрієм Садовим дуже швидко закінчилася. Це трапилося буквально після того як перший випуск газети вийшов у світ. З того часу співпраця між двома впливовим львів`янами так і не відновлювалася.

Ще одне медіа з`явилося в Андрія Івановича вже з часом, після “штурму” місцевих виборів, вступу до лав партії “Реформи і порядок”. Тоді, пригадаємо собі, в 1998 році Садовому вдалося успішно потрапити до Львівської міської ради, провести туди своїх “побратимів”, очолити фракцію ПРП та комісію з економічної політики. Тоді вже, після усіх цих та інших подій в житті Садового (ще варто згадати про одруження в 2002 році), аж в 2006 році, Андрій Іванович засновує ще одну медійну “забавку” – нею став телевезійний проєкт, канал новин “24”, який існує і досі, позиціонуючи себе як перший український цілодобовий канал новин.

До влади Андрій Іванович таки пробився – не будемо описувати, як це все відбувалося. Достатньо самого лише факту того, що на посаді міського голови він перебуває вже більше десятка років – вочевидь, йому не просто так досі довіряють містяни. Хоч і не всі: нижче – про інциденти, які траплялися з Андрієм Івановичем під час його політичної діяльності.

Будинок Андрія Садового обстрілювали з гранатометів

9
Фото – будинок Садового на вулиці Стрілецькій

Ще в 2014 році спокійному і розміреному життю на посаді очільника міста Лева Андрія Івановича прийшов кінець – пригадаємо, тоді, влітку, будинок на вулиці Стрілецькій, де мешкає Садовий разом з дружиною та дітьми, обстріляли з протитанкового гранатомета. Після цього прикрого інциденту будинок очільника міста Лева почали охороняти – біля нього встановили цілодобовий пункт Державної служби охорони.

На цьому обстріли будинку Садового не завершилися – повтор відбувся в цьому ж, 2014, році, однак вже взимку. Тоді обстріляли той же будинок на вулиці Стрілецькій, однак без потерпілих – на той час Садовий разом з дружиною та дітьми був на відпочинку в горах. Однак постраждав тоді будинок чиновника – це були вибиті вікна та двері, навіть було пошкоджено одну стіну будівлі.

Ані в ході першого, ані в ході другого інциденту Садовий не отримував жодних погроз від зловмисників, з будинку також не виїжджав, заявляючи, що йому більше немає де жити. Варто зауважити, що цей будинок Садовий придбав в 2013 році. Площа будинку на Стрілецькій – понад 650 квадратних метрів.

Та невдовзі інцидент з нападом на будинок Садового знову відбувся, однак цього разу вже в іншому форматі. Восени 2015 року в двір будинку Садового кинули гранату – на цей раз співробітники поліції зуміли спіймати зловмисника, який це зробив. Хоч на цей раз родина Садового і перебувала в стінах домівки, однак і цього разу ніхто не постраждав. Вже цього разу Андрій Садовий отримував погрози від нападника, згодом заявив про те, що у його нападника – психологічне відхилення.

Андрій Садовий – любитель давати обіцянки

10
Фото – “Укрінформ”

Цілий окремий матеріал ми присвятили обіцянкам львівського мера, дібравши найгучніші з усіх даних за багато років чиновницької діяльності обіцянок. З цього можна зрозуміти те, що Андрій Іванович таки полюбляє давати обіцянки – можливо, за рахунок цих обіцянок і тримається так довго в кріслі міського голови.

Так, серед найгучніших обіцянок нашого міського голови – будівництво сміттєпереробного заводу, введення електронного квитка в громадському транспорті, зведення велосипедних доріжок (кілька сотень метрів велосипедних доріжок до 2019 року), переведення чиновників міської ради на екологічно чистий транспорт – електрокари, зведення трамвайної колії на Сихів у 2015 році, ліквідувати Грибовицьке сміттєзвалище (обіцянка, дана ще в 2011 році) та багато-багато інших обіцянок.

Всього за весь час діяльності на посту львівського голови Андрій Садовий дав майже 400 публічних обіцянок.

Андрій Садовий – ключова особа у справі будівництва індустріального парку у Львові

11
Фото – проєкт індустріального парку у Львові

Вже не перший рік триває тяганина через будівництво індустріального парку у Львові – ще в 2015 році обурені мешканці Львівщини звернулися до прокуратури зі скаргами про незаконне відчуження землі, яка їм начебто належить.

Цій історії вже нема кінця-краю, Андрія Івановича викликають на допити стосовно індустріального парку і землі, яку “забрали” у селян. Андрія Садового і чиновників міської ради звинувачують в продажі землі, площею в 25 гектарів поблизу міста Львова, за 52 мільйони гривень.

Селяни бастували, погрожували, проводили акції протесту біля стін міської ради. Погрози селян таки набули обрисів – вже в 2016 році справою зацікавилися в Генеральній прокуратурі України. Дуже швидко до міської ради прибули правоохоронці, які влаштували тут обшуки. Тоді мер говорив про те, що держава ще би мала подякувати львівській владі за те, що здійснюють ідеально якісні процедури з пошуку інвестора.

Та в прокуратурі думки Садового тоді не поділяли – Генеральний прокурор Юрій Луценко розповів, що за його даними львівська влада до цього часу здавала в оренду земельну ділянку площею в 23 гектари, і нормативно-грошова оцінка земельної ділянки склала 140 мільйонів гривень (а продали ж землю за 52 мільйони), що аж на 88 мільйонів гривень менше.

Це – ще один факт з життя Андрія Садового, про який варто знати його виборцям.

Звісно ж, про Андрія Садового можна написати чимало, однак зупинимося на цих доволі “гучних” фактах про очільника нашого міста, які, на думку редакції сайту, є досить цікавими і такими, що їх потрібно знати.

Про досягнення всіх львівських мерів можна прочитати тут