Четвер, 7 Липня, 2022

Реалізовані і не тільки: найгучніші обіцянки мера Садового за всі роки головування

Андрій Іванович Садовий – “найтриваліший” та найвитриваліший очільник міста Львова, який вже понад десяток років обіймає мерську посаду і, попри всі скандали та різноманітні ситуації, продовжує зберігати непоганий рейтинг і достатньо непогану репутацію в рідному місті і серед очільників інших українських міст також, пише сайт lvivyes.com. За час діяльності на посаді львівського мера місто отримало чимало звань та премій, неодноразово очолювало різноманітні всеукраїнські (і не тільки) рейтинги та навіть було визнане найкомфортнішим містом України.  

Кожного разу у чинного львівського мера була дуже насичена передвиборча програма, завдяки якій, вочевидь, йому і вдавалося зберігати такий непоганий рейтинг аж по сьогодні. Та й чимало зі своїх гучних обіцянок Андрій Іванович таки виконував, хоч і звісно ж, далеко не всі. 

Андрій Садовий: 379 публічних обіцянок за весь час головування Львовом 

1

За період мерської діяльності (а це – з 2006 року і по сьогодні) Андрій Садовий всього дав 379 публічних обіцянок львів`янам, за даними видання “Слово і діло”. З них понад 120 обіцянок перебувають у процесі виконання, 97 обіцянок не виконано і понад 160 обіцянок всього мерові Садовому таки вдалося реалізувати за весь цей час.  

Розберемося, які ж публічні обіцянки мера були найгучнішими і які з цих гучних обіцянок мерові таки вдалося реалізувати, а які все ж обіцянки і досі залишаються пустослівними.  

Електронний квиток у громадському транспорті Львова (2012 рік) 

2

Звісно ж, кожен львів`янин, коли почує про обіцянки свого мера, в першу чергу згадає про впровадження електронного квитка – багаторічна мерська обіцянка, яка і досі залишається невиконаною.  

Впровадити електронний квиток у Львові мали ще в складі програми транспортної реформи в місті ще в 2012 році. Потім на два роки тема електронного квитка у Львові стояла, фактично, на місці, і лише в 2014 розмови про електронний квиток знову відновилися. Однак триває 2020-й рік, а електронного квитка і досі немає.

Побудова сміттєпереробного заводу у Львові за три роки (2016 рік) 

3

Звісно ж, тут радше можна говорити про те, що Садовий не встиг, але таки взявся за виконання цієї обіцянки. В 2016 році Андрій Іванович пообіцяв, що в найближчі три роки у Львові постане сучасний сміттєпереробний завод. Звісно, завод ще не постав на Пластовій, однак вже багато етапів пройдено і завод от-от почнуть будувати.  

Розбудова велосипедної інфраструктури Львова: 260 кілометрів велосипедних доріжок до 2020 року 

4

Мер Садовий не раз говорив про важливість розбудови велосипедної інфраструктури Львова – мовляв, це екологічно чистий, безпечний і корисний транспорт, зручний для пересування містом Лева. А одного разу Андрій Іванович публічно пообіцяв львів`янам про те, що до 2020 року в місті з`явиться 260 кілометрів велосипедних доріжок.  

2020 рік вже настав і що ж ми маємо станом на 2020 рік? Лише в 2017 році протяжність велосипедних доріжок у Львові становила 100 кілометрів, а ситуація змінилася не надто суттєво за останні роки, хоч і доріжки, звісно, продовжують будувати й далі. Та про майже 300 кілометрів поки що говорити ще зарано.  

Перехід депутатів міської ради Львова на електромобілі до 2017 року 

5

Не надто гучна, однак цікава обіцянка львівського мера стосувалася переходу депутатів міської ради повністю на електромобілі – екологічно чистий транспорт, своєрідний тренд сучасності за кордоном. Ще в 2015 році Андрій Іванович, даючи старт електрокарам марафону “Київ – Монте-Карло”, гучно заявив, що в 2016-2017 роках міська рада Львова зможе поступово перейти на електромобілі, показуючи таким чином приклад і для мешканців міста. Натомість від авто, на яких депутати їздять і по сьогодні, вони мали відмовитися, за словами мера в той час.  

Та в 2017 році мер і досі катався містом не на електрокарі, а на звичному автомобілі. У 2018 році можна було спостерігати за тією ж самою картиною. Та й у розпорядженні міської ради серед службових автомобілів електрокарів на той час не нараховували, хоча, за обіцянками мера, вони б на той час вже мали бути. Одне тішить: в рамках проєкту “Чиста енергія – чисте місто” влада таки планує закупити три електрокари для службових потреб посадовців. Сподіваємося, що Андрій Іванович колись таки згадає про свою обіцянку і виконає задумане.  

Трамвайна колія на Сихів у 2015 році 

6

Так-так, ви скажете, що трамвай на Сихів (“вісімка”) сьогодні вже нарешті курсує, хоч про це вже говорив-обіцяв не один очільник міста Лева. Садовий теж багато говорив про трамвай на Сихів – і таки втілив свою обіцянку в життя, однак все рівно з запізненням – обіцялося реалізувати проєкт в 2015, а в реальність це таки втілили вже в наступному, 2016, році.  

Та ніде правди діти – цю обіцянку мерові можна зарахувати як виконану.  

Ліквідація Грибовицького сміттєзвалища (2011 рік) 

7

Грибовицьке сміттєзвалище – болюча тема для міста, жахлива “пляма” на околицях Львова, через яку вже виникла трагічна ситуація. Жахливе сміттєзвалище в Грибовичах мер пообіцяв ліквідувати в 2011 році після розробки проєкту рекультивації полігону. Вже понад 7 років минуло з часу обіцянки ліквідувати звалище в Грибовичах, однак процес, як виявилося, не такий вже й простий і потребує багато часу та залучення значних додаткових ресурсів.  

Обіцянок багато – виконаних справ насправді не так багато, однак саме Андрій Садовий продовжує зберігати непоганий авторитет серед львів`ян. Та знаходяться і жартівники, для яких обіцянки мера – привід, щоб створити черговий “мемчик”, або ж оприлюднити в мережі відео, схоже на це, яке поширили в мережі кілька років тому і яке зібрало чимало переглядів на просторах інтернету: