Неділя, 3 Липня, 2022

Садовий висловив свою думку стосовно впровадження дистанційної освіти в Україні

Останнім часом українців дедалі більше турбує питання впровадження дистанційної освіти, пише сайт lvivyes.com. Українці сумніваються в тому, що такий новий формат освіти буде ефективним, адже студенти вже спробували навчання в такому режимі через спалах COVID-19. Свою думку стосовно впровадження дистанційного навчання в країні висловив і чинний мер Садовий.  

Так, наш мер досить скептично налаштований стосовно нового формату здобуття освіти – каже, що запровадити таку освіту можна, однак зовсім не на довгий термін, адже постійне навчання повинне відбуватися в традиційному варіанті – школярі мають бути в класі і тут здобувати знання безпосередньо від учителя.  

“Як батько 5 дітей я вважаю, що навчання має бути очі в очі – клас-вчитель”, – зазначив Андрій Іванович. 

Що стосується дистанційного навчання, то його можна допустити – орієнтовно на тиждень часу – і то лише за умови того, що люди між собою є добре знайомими. Тут мер має на увазі першокласників, або ж про вчителів, які не знайомі зі своїми підопічними, і вважає, що таке навчання не можна назвати повноцінним – це, радше, імітація.  

Звісно ж, дистанційне навчання сьогодні, в умовах пандемії, могло б стати єдиним цілком безпечним засобом здобуття освіти, однак, як показує досвід і думка чиновників та фахівців, українцям таки не можна переходити повністю на такий формат освіти. Чиновники схиляються до думки, що навчання повинне відбуватися в “нормальному” режимі, однак, звісно ж, з обов`язковим дотриманням всіх правил безпеки.  

Поки що достеменно невідомо, якою складеться ситуація в Україні з поширенням захворювання далі, тому у Львові зараз освітяни активно готуються до будь-якого варіанту подій. Зокрема, вчителі інтенсивно навчаються на курсах підвищення кваліфікації. Паралельно з цим, в львівській мерії напрацьовують різні моделі організації освітнього процесу на майбутній навчальний рік.