П’ятниця, 20 Травня, 2022

Приховав 27 мільйонів гривень: депутат Львівської облради вказав недостовірні дані в декларації

Власник приватного підприємства «Рома» та депутат Львівської обласної ради від партії «Європейська Солідарність» Роман Демчина вирішив не вказувати все своє майно та доходи у декларації за 2020 рік, пише lvivyes.com.ua. Недостовірні відомості виявило Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) під час повної перевірки декларацій у листопаді. 

Земельні ділянки, нерухомість, автівки та гроші: що сховав депутат?

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\33.jpg

За результатами перевірки за минулий рік депутат ЛОР Роман Демчина вказав у своїй декларації неповні дані про свій майновий стан та грошові активи. Відтак десь «загубилися» 27 428 603 гривень. 

Зокрема, депутат приховав земельну ділянку, розташовану у селі Лужки Жовківського району вартістю 358 907 гривень, та нежитлову будівлю за 7 107 гривень у цьому ж селі. Ще одна незадекларована ділянка є у селі Стара Скварява в цьому ж районі – вона записана на дружину депутата Любов Демчину. 

В декларації також не значиться житловий будинок площею 107,6 квадратних метрів та земельна ділянка (придбана Демчиною у  2018 році) у місті Рава-Руській.

Також підприємець вирішив не «світити» в декларації цілий ряд автомобілів та техніки. Йдеться як про техніку для роботи (вантажні авто, трактори, причепи), так і про легкові автівки. Демчина не задекларував 3 авто: «Mercedes Benz» 2012 року випуску, «Ford» 2013 року випуску та новеньку іномарку «Renault Lodgy» 2020 року випуску, вартість якої 467 040 гривень. 

Також депутат ЛОР применшив свої та родинні доходи, не вказавши 501 561 гривень грошових активів. 

За умисне недостовірне декларування Романові Демчині загрожує кримінальна відповідальність. Таке правопорушення карається штрафом у розмірі 85 тисяч гривень, громадськими роботами, двома роками за гратами із позбавленням права займати певні посади чи провадити певну діяльність впродовж 3-х років. 

Зараз працівники НАЗК скерували виявлену інформацію про правопорушення до Національного антикорупційного бюро України, Національної поліції, Державного бюро розслідувань та Офісу Генерального прокурора.

У коментарі ZAXID.NET Роман Демчина сказав, що вперше чує про звинувачення НАЗК. Депутат підкреслив, що він бізнесмен, а не політик, а питаннями внесення даних до декларації займаються його юристи. 

Що відомо про Романа Демчину? 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\32.jpg

53-річний Роман Демчина народився в місті Рава-Руська Жовківського району Львівської області. Є депутатом кількох скликань Львівської обласної ради. На місцевих виборах-2020 пройшов до ЛОР від партії «Європейська Солідарність».

Демчина також займається підприємницькою діяльністю. Він є власником та директором однієї з найбільших дорожніх компаній Львівської області приватного підприємства «Рома». Ця компанія часто виграє багатомільйонні тендери на будівництво та обслуговування доріг. Також фірма займається виготовленням залізобетонної декоративної огорожі, бруківки, на ній числиться піщаний кар’єр у селі Стара Скварява. 

Влітку минулого року Роман Демчина оголошував про намір продати свій бізнес, аргументуючи засиллям відкатів з боку чиновників, але продаж таки не здійснив.