Субота, 21 Травня, 2022

Додаткові 88 млн грн для медзакладів Львівщини: куди підуть кошти

Майже 150 мільйонів гривень скерувала Львівська обласна рада на вирішення основних питань галузей та додаткове фінансування проектів розвитку. Більше половини з цих коштів підуть на потреби галузі охорони здоров’я Львівської області. Відповідне рішення прийняли депутати в ході вчорашньої сесії, повідомляє пресслужба ЛОР. Далі на lvivyes.

Звідки додаткові кошти?

За словами очільника комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку ЛОР Володимира Квурта, станом на 1-е жовтня план податків і платежів за загальним фондом облбюджету перевиконано більш, ніж на 106%. 

Відтак депутати внесли певні зміни до бюджету області на 2021 рік. За підсумками 9 місяців перевиконані показники дали 148,4 млн грн, з яких 134 млн грн склав дохід загального фонду в частині податків та платежів, ще 14,4  млн грн надійшло внаслідок субвенцій. 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\02.jpg

Першочергово – медична галузь

Найбільшу частку коштів, а саме 88 млн грн, депутати вирішили спрямувати на першочергові потреби сфери охорони здоров’я Львівщини: погашення заборгованості по зарплатах медиків, купівлю медичного обладнання та ремонт медустанов. 

На зарплати медичним працівникам виділили більше 10,8 млн грн. Йдеться про медиків лікарні «Заклад», приєднаної до Львівської психлікарні та працівників дитячого протитуберкульозного санаторію «Журавно». Також погасять заборгованість перед персоналом Львівського обласного центру радіаційного захисту населення та Львівської обласної лікарні відновного лікування №3 в Соснівці. 

Ще 4,2 млн грн надійдуть для потреб Львівської обласної інфекційної лікарні: оплата кисню, купівля першочергових ліків, предметів догляду й лікування пацієнтів із Covid-19 та ЗІЗ для органів дихання. 

По 2,5 млн грн виділять двом медустановам: Львівському обласному госпіталю ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи та Львівській обласній клінічній лікарні «Охматдит», які використають ці кошти на проведення ремонтних робіт та на проектно-кошторисну документацію для забезпечення постачання киснем. Також госпіталь у Винниках одержить ще 3,9 млн грн, щоб оплатити кисень та препарати для лікування Covid-пацієнтів.

Депутати не забули і про пологовий будинок Львівської обласної клінічної лікарні (на вул. Некрасова). Для закінчення його реконструкції надійдуть додатково 6,5 млн грн.

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\01.jpg

Також 3 млн грн спрямують на купівлю рентген-трубки для функціонування агіографічної системи у Львівському обласному клінічному лікувально-діагностичному кардіологічному центрі. 

Львівська обласна психлікарня одержить 1,5 млн на видатки, пов’язані із застосуванням примусових медичних заходів. 

Інші видатки

Чималі кошти (38 млн грн) депутати виділили комунальним закладам облради для оплати за енергоносії. 

«Обласні бюджети залишилися поза увагою Меморандуму між Кабміном та Асоціацією міст України в частині запровадження компенсаторів, тому вимушені мати додаткові витрати на подачу тепла в комунальних установах», – пояснив Володимир Квурт.

Також додатково профінансували «Програму капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення» у сумі 40,5 млн грн. Натомість заклади соцзахисту обласного підпорядкування отримали 1,9 млн грн. 

Серед іншого, ЛОР виділила кошти для облаштування спортмайданчиків (3 млн грн), для реалізації доступних кредитів (5,6 млн грн) та для дофінансування ГО «Львівська міська федерація шахів» (100 тисяч грн).   

Раніше повідомлялося, що Львівщина одержить додаткові мільйони із держбюджету для реалізації інфраструктурних проектів та розвитку соціально-культурної сфери в області.