Четвер, 30 Червня, 2022

В ТОП-100 найвпливовіших українців потрапили восьмеро львів’ян: політик, медик та диригентка

За версією тижневика «Фокус» у сотню найвпливовіших людей України ввійшли кілька уродженців Львова та області. Серед них – політики, лікарі, діячі культури та духовенства. Водночас персоною №1 в Україні вважають Президента Володимира Зеленського, йдеться на сторінках журналу. Далі на lvivyes.

№7 Денис Шмигаль

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\1.jpg

Найближче до верхівки ТОП-100 розташувався 18-ий Прем’єр-міністр України 46-річний Денис Шмигаль, який з березня 2020 року очолює Кабінет міністрів. Він зайняв 7-му сходинку рейтингу найвпливовіших. Журнал «Фокус» пояснює успіх Прем’єра підтримкою Володимира Зеленського та ініціатив президентського офісу. 

Шмигаль активно ратує за економічне процвітання країни, прогнозуючи 4% ВВП на кінець 2021 року. Також Прем’єр багато часу приділяє інвестиціям та впровадженню нової інвестиційної стратегії уряду.  

Варто додати, що Денис Шмигаль народився у Львові і до 2017 року працював у рідному місті. 

№18 Олексій Резніков 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\2.PNG

Ще один уродженець Львова 55-річний міністр оборони України Олексій Резніков опинився на 18-ій сходинці рейтингу. Донедавна (до листопада 2021 року) займав посаду віцепрем’єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих українських територій. Член Ради національної безпеки і оборони України. Перший заступник глави делегації для участі у Тристоронній контактній групі.

На Резнікова покладають великі надії у Міністерстві оборони. Адже як адміністратор із міністерським досвідом він потенційно може вирішити проблеми армії. Зокрема, у частині зміни підходів до закупівлі зброї та оснащення військових. 

№52 Ірина Верещук 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\3.jpg

А от замінила Олексія Резнікова у кріслі віцепрем’єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, що дозволило їй посісти 52-у позицію в сотні найбільш впливових. 

42-річна міністерка народилася у місті Рава-Руська на Львівщині, де займала посаду мера впродовж 2010-2015 років. У липні минулого року також кандидувала на міського голову Києва від партії «Слуга народу». 

№65 Блаженніший Святослав Шевчук

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\4.jpg

Місце в рейтингу знайшлося і для глави Української греко-католицької церкви. 51-річний Блаженніший Святослав Шевчук зайняв 65-у сходинку. 

Отець народився у місті Стрию Львівської області. Навчався у Львівській духовній семінарії святого духа, де згодом став ректором. З 2019 року Блаженнішому Святославу присвоєно звання Почесного громадянина Львова. 

Видання відзначає вагомий внесок глави УГКЦ у підтримку кампанії вакцинації під час пандемії коронавірусу. Блаженніший Святослав неодноразово закликав своїх парафіян не нехтувати карантинними правилами та робити щеплення від Covid-19.

№66 Андрій Садовий 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\5.jpg

Одразу за очільником греко-католицької церкви в Україні на 66-му місці розташувався 53-річний міський голова Львова Андрій Садовий. «Фокус» зазначає, що 2021 рік став для львівського мера більш спокійним, ніж попередні. Адже Садовому вдалося владнати протистояння із центральною владою в Києві та налагодити відносини із Офісом Президента Володимира Зеленського. 

Крім того, у червні цього року Садовий очолив Палату місцевої влади при Президенті із терміном випробування 6 місяців. Львівський мер хоче допомогти українським громадам у створенні стратегій розвитку.

На посаді очільника Львова Андрій Іванович останнім часом концентрується на розвитку культурного життя міста – щоби кожен район міг похвалитися власними об’єктами культури та мистецтва. 

№84 Олег Самчук

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\6.jpg

84-е місце в ТОП-100 зайняв генеральний директор Львівської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги 36-річний Олег Самчук. Виходець з родини медиків Олег і сам виявив бажання стати лікарем. Навчався у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького. Інтернатуру проходив у Луцьку та Львові. Очолював Ковельське медоб’єднання, пізніше переїхав до Львова. 

У лютому 2020 року став на чолі Львівської лікарні швидкої допомоги. За цей час медик здійснив повне перезавантаження установи, зосередившись на розвитку кількох напрямків: дитячої кардіохірургії, гемодіалізу та інтенсивної терапії після перенесених інсультів. Під його керівництвом у медзакладі налагодили аеромедичну евакуацію пацієнтів. Також біля лікарні планують облаштувати вертолітний майданчик.

Проте основною заслугою Олега Самчука став запуск операцій із пересадки органів. На базі лікарні запрацював Центр трансплантації, де за останні 2 роки провели понад 70 оперативних втручань. Львівська лікарня швидкої допомоги впевнено рухається на шляху розвитку – у вересні цьогоріч тут вперше в Україні здійснили пересадку серця дитині та пересадку легень дорослому. 

№92 Оксана Линів 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\7.jpg

43-річну уродженку міста Броди Львівської області Оксану Линів «Фокус» розмістив на 92-ій позиції рейтингу. Жінка заслужила світову славу, диригуючи в найкращих театрах Європи. Цьогоріч Оксані вдалося здійснити свою професійну мрію: вона стала першою жінкою-диригентом на Байройтському фестивалі за всю його 145-річну історію. 

Також Оксана Линів є засновницею та художньою керівницею фестивалю «LvivMozArt» та засновницею і головною диригенткою «Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU».

№95 Олеся Островська-Люта

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\8.jpg

Уродженка Львова 43-річна Олеся Островська-Люта цього року зайшла на другу каденцію в якості директорки національного музейного комплексу «Мистецький арсенал». Жінка ставить амбітні плани на наступні 5 років: добудувати будівлю «Арсеналу», на що потрібно щонайменше 3 мільярди гривень. Також Олеся Островська-Люта має намір створити музей сучасного мистецтва та наповнити його експонатами.  

Цікаво, що минулого року у рейтинг журналу «Фокус» не ввійшло жодного представника Львова, а в 2019 році там перебували Оксана Линів та Святослав Вакарчук.

Водночас на верхівці цьогорічного списку найвпливовіших українців опинився Президент Володимир Зеленський, на другій сходинці розмістився олігарх Рінат Ахметов, а трійку замикає очільник президентського Офісу Андрій Єрмак. 4-ту сходинку зайняв секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, а 5-ту – колишній голова Верховної Ради Дмитро Разумков. 

Раніше повідомлялося, що за версією видання «Новое время» у ТОП-100 найбагатших українців потрапило 8 бізнесменів зі Львова, 5 з яких представляють IT-сферу.