П’ятниця, 20 Травня, 2022

Львівські депутати закликають МОЗ збільшити фінансування на лікування Covid-пацієнтів

Львівська міська рада подала звернення до голови Міністерства охорони здоров’я Віктора Ляшка з проханням терміново змінити принцип розподілення коштів бюджету, які виділяються на лікування пацієнтів з Covid-19. Потребу пояснюють тривалістю перебування у медзакладах «важких» хворих. Про підписання документу поінформував секретар Львівської міськради Маркіян Лопачак у своєму Telegram-каналі. Далі на lvivyes.

Причини перегляду фінансування на «коронавірусних» хворих

Відомо, що таку ініціативу подав лікар-хірург, завідуючий хірургічного відділення Львівської лікарні швидкої медичної допомоги Гнат Герич. В ході сесії міськради 4-го листопада депутати підтримали звернення до очільника МОЗ. Просять звернути увагу на перегляд фінансування для лікування хворих коронавірусом у медичних закладах. 

Як зазначає Маркіян Лопачак, на сьогодні на лікування кожного хворого в бюджеті передбачена однакова сума – 28 тис. грн. Проте не враховано момент тяжкості перебігу коронавірусу в особи. Така сума виділяється і на тижневе лікування у звичайному ковід-відділенні, і на перебування хворого в реанімації протягом місяця. Однак лікування виливається у значно більші суми. Йдеться про понад 100 тисяч гривень на одного «середнього» чи «важкого» пацієнта. 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\ц3.jpg

Водночас у міськраді розуміють, що таких хворих у медзакладах міста більшість. Тому перегляд фінансування є нагальним та важливим питанням. Сподіваються на конструктивний діалог та сприяння з боку міністерства. 

Критичність ситуації із коронавірусом підтверджує статистика

Як повідомила завідувачка інтенсивної терапії Львівської лікарні швидкої допомоги Наталія Матолінець на своїй Facebok-сторінці, ковідний блок реанімації налічує 100 місць. За минулу добу в медзакладі пролікували 63 хворих, поступило 14, перевели 2, померло 3. Від апарату штучної вентиляції легень залежні 47 пацієнтів. Усі госпіталізовані не пройшли вакцинацію від коронавірусу. 

На жаль, із життям нещодавно попрощалися зовсім молоді люди, які не мали супутніх патологій. Жертвою коронавірусу стала 23-річна жінка, яка перебувала на 13-му тижні першої вагітності, пише ZAXID.NET. Померла до медзакладу звернулася пізно, тиждень перебувала у реанімації. Але коронавірус виявився сильнішим і забрав одразу два життя – молодої жінки та ще ненародженої дитини. 

«Робочий ранок почався з розтинів. Спершу вагітної жінки з так і ненародженою дитинкою в утробі… Чорні нежиттєздатні легені. Далі – хлопця з мертвими легенями», – написала Наталія Матолінець.

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\у1.jpg

Не зміг подолати коронавірус і 29-річний чоловік, який цілий місяць лікувався в реанімаційному відділенні. Перед фатальним інфікуванням молодик відчував себе повністю здоровим, разом із батьками, дівчиною та друзями будував плани на майбутнє, яким не судилося збутися. Чоловік також звернувся по медичну допомогу запізно. Незважаючи на залучення різних спеціалістів, його не вдалося врятувати – від його легень хвороба практично не залишила і сліду. Померлі не були вакциновані від Covid-19. 

«Це дуже страшно. Дуже. Дуже. Дуже. Особливо, якщо зважити на силу-силенну тих, хто не вірить в ковід, відмовляється від карантинних обмежень та вакцинації, а також абсолютно некомпетентно критикує наших медиків, не одягнувши при тому жодного разу медичного одягу і не попрацювавши віч на віч з критичним пацієнтом», – пише завідувачка інтенсивної терапії. 

Раніше повідомлялося, що на Львівщині зафіксували мутований штам «Дельта+», який є більш заразним та має менший інкубаційний період.