Субота, 21 Травня, 2022

Львівський мер – у топі-10 найоплачуваніших мерів країни

Львів – одне з найбільших міст країни, а міський голова Львова – один із найоплачуваніших мерів, розповідає сайт lvivyes.com. У рейтингу Антикорупційного штабу, куди потрапило двадцять українських мерів, Андрій Садовий опинився на 9-ій позиції.

Так, за 2021-й рік львівський міський голова заробив майже 779 тисяч гривень. У цей дохід враховано не лише “чисту” зарплату мера, а й усілякі доплати та премії.

Приблизно стільки ж заробляють міський голова Ужгорода та міський голова Чернігова.

Очолює рейтинг мерів за рівнем прибутку колишній запорізький мер Володимир Буряк – його доходи за минулий рік на посаді міського голови становлять понад 1,5 мільйона гривень. Варто зауважити, що це навіть не за рік, а всього за 9 місяців роботи, адже свої мерські повноваження Буряк склав наприкінці вересня минулого року. 

На другій позиції рейтингу – голова Тернопільської міської ради Сергій Надал (понад 1,3 мільйона гривень). Третю позицію обіймає голова Луцької міської ради Ігор Поліщук (понад 1,1 мільйона зарплати за минулий рік).

Найскромнішими, згідно з рейтингом, виявилися прибутки Херсонського міського голови Ігоря Колихаєва – його зарплата за минулий рік становить трохи більше 180 тисяч. 

Варто зазначити, що окремо складно і рейтинг премій міський голів. Тут Андрій Садовий опинився на сьомій позиції рейтингу з преміями у понад 330 тисяч гривень.

Пригадаємо, міський голова Львова офіційно став мільйонером на своїй посаді у 2019-му році – саме тоді Андрій Садовий заробив понад мільйон гривень зарплати. 2020-й рік виявився не таким прибутковим для міського голови – тоді мер заробив трохи менше 700 тисяч гривень.

Зазначимо, що нещодавно львів’яни зареєстрували петицію про скасування високих премій для чиновників міської ради. Петиція набрала необхідних 500 голосів.