П’ятниця, 12 Серпня, 2022

У День закоханих львівські студенти протестували проти міністра освіти

У день, коли в центрі Львова гуляють парочки і лунає романтична музика, поряд із святковим антуражем перед ратушею проходить мітинг. Молоді люди висловлюють своє незадоволення особою, що є міністром освіти – Сергієм Шкарлетом, пише lvivyes.com.ua.

Львівське студентство підтримало своїх київських колег і організувало пікет на площі Ринок, біля входу до ратуші о 18 годині вечора 14 лютого. Акцію приурочили до Дня Валентина і дали їй відповідну назву: “Якщо любиш – піди!”. Здобувачі освіти вимагають відставки некваліфікованого чиновника і підбір більш компетентної кандидатури на пост міністра освіти і науки. Шкарлету закидають академічну недоброчесність за фрагментарні збіги його дисертації з іншими джерелами (плагіат) та перевищення владних повноважень.

Таож мітинг за відставку міністра освіти відбувся сьогодні зранку і у Києві.

Одразу після призначення  у 2020 році Шкарлета очільником Міністерства освіти і науки у Львові, як і в інших містах, вже проходили пікети проти його кандидатури. Мітингувальні настрої посилились після скандалу з обранням президента Києво-Могилянської академії.

Вже двічі реєстрували петицію, якою вимагали відставки міністра освіти і науки Сергія Шкарлета за “антидержавну, протиправну, руйнівну політику у сфері освіти і науки”. Організатори акції протесту наголошують, що урядовець займає пост міністра і виконувати обов’язки надалі навіть усупереч численним листам від органів студентського самоврядування до відповідно компетентних органів Верховної Ради. 

Тому студенти не тільки Львова, а й Києва і всієї країни очікують розвитку справи і надалі виходять на мітинги із гаслами “Шкарлета – геть”, “Тобі не личить моє кохання” та “Щоб не плакать – я протестую”, і сьогодні, зокрема, уже бажають подарувати Сергію Шкарлету не валентинку, а гарбуз.

Фото: УНІАН

.