П’ятниця, 20 Травня, 2022

Львівські депутати закликали СБУ взятися за антивакцинатора Стахіва

Депутат Львівської міськради Ігор Шолтис переконаний, що блогер та затятий антивакцинатор Остап Стахів займається поширенням неправдивої інформації про коронавірус та вакцинацію, а також проводить несанкціоновані мітинги у Львові, пише lvivyes.com.ua.

Про це стало відомо із тексту звернення, яке депутат від партії «Голос» надіслав до Служби безпеки України вчора, 8-го листопада. Фото документу оприлюднив співкоординатор «Руху Опору Капітуляції» Валентин Балагура у Facebook. 

Про що йдеться у зверненні Шолтиса?

Як вважає Ігор Шолтис, певні громадські діячі, які поширюють фейки про ситуацію навколо Covid-19, саботують державний план вакцинації, дестабілізують національну систему охорони здоров’я та винні у смертях тисяч українців. Політик розцінює таку їхню діяльність як посягання на державний суверенітет України та допомогу Російській Федерації у гідридній війні з нашою державою. 

Головним суб’єктом жорстких правопорушень на території Львівщини Шолтис називає Остапа Стахіва. Закидає блогеру розповсюдження неправдивої інформації про коронавірус та вакцинацію. А також звинувачує в організації  на вулицях Львова несанкціонованих мітингів, які порушують вимоги карантину та дестабілізують безпекову ситуацію у Львівській ОТГ. 

На думку депутата, діяльність провокатора Стахіва підпадає одразу під кілька статей Кримінального кодексу України. Йдеться про порушення громадського порядку та спроби повалення конституційного ладу в Україні. Шолтис підозрює, що дії Стахіва координуються російськими спецслужбами, тому звертається до СБУ із закликом притягнути антивакцинатора до відповідальності. 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\q1.jpg

Вслід за Шолтисом звернення в СБУ оформили ще 4 народних депутатів від об’єднання «Справедливість» – Ярослав Рущишин, Наталія Піпа, Роман Лозинський та Галина Васильченко.

Яку діяльність провадить Стахів?

35-річний блогер зі Львова Остап Стахів став відомим завдяки своїй антиковідній риториці. На початку пандемії публічно заявляв на сторінках в соцмережах, що ніякого коронавірусу не існує, в чому намагається переконати своїх підписників дотепер. Помічений у поширенні різноманітних фейків про вакцинацію й теорії всесвітньої змови. Твердження Стахіва не раз спростовували фактчекери. Велика кількість його дописів мають маркування як недостовірні або маніпулятивні. А сторінки Стахіва часто блокує YouTube і Facebook. 

Крім того, Остап Стахів відзначився під час карантину в організації провокацій у медичних та навчальних закладах Львова та інших міст. Вчора, 8-го листопада, Стахів разом з прихильниками увірвався до Єзупільського ліцею на Прикарпатті та перешкоджав навчальному процесу. Маски провокатори відмовилися одягати, натомість вимагали поновити на роботі невакциновану вчительку початкових класів Галину Бусько. 

Стахіва називають організатором нещодавнього антивакцинаторського пікету в столиці. Також він числиться керівником незареєстрованої організації «Права людей», куди організував збір коштів на проведення своїй акцій. 

До соратниці Стахіва СБУ вже завітала

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\61.jpg

Вчора, 8-го листопада, Служба безпеки України провела обшуки в помешканні черкаської антивакцинаторки, прихильниці руху Остапа Стахіва, Олени Фаіст. Про це на своїй FB-сторінці повідомив сам Стахів. 

Варто зазначити, що на антивакцинаторському мітинзі в Києві Фаіст відкрито заявляла, що одержує фінансування на проведення своїх акцій від «братів-слов’ян» з Москви. Жінка називає себе керівником Черкаського філіалу в «STOP Fake Pandemic» та членом організації «Ведичний Світ».