Четвер, 30 Червня, 2022

Львівський антивакцинатор Стахів вийшов із СІЗО: далі психлікарня?

Лідера антивакцинаторського руху Остапа Стахіва, якого підозрюють у поваленні конституційного ладу та співпраці з Російською Федерацією, сьогодні випустили із слідчого ізолятора у Львові. Майже мільйонну заставу зібрали його однодумці та прихильники, пише lvivyes.com.ua.

За словами речника прокуратури у Львівській області Данила Антощака, Остап Стахів вийшов із СІЗО відразу після того, як вся сума застави поступила на рахунки установи, інформує Суспільне. Надалі блогер може ночувати у своїй домівці, але повинен щодня приходити на процедури до психлікарні, проходити їх і тоді знову повертатися додому. 

У Львівській обласній психіатричній лікарні розповіли, що станом на 15:30 Стахів прибув у медичний заклад, щоб розпочати проходження судово-психіатричної експертизи. 

Нагадаємо, вчора, 30-го листопада, за Стахіва оплатили заставу у розмірі 998,8 тисяч гривень. Ці гроші зуміли зібрати прихильники лідера антивакцинаторського руху. 

Крім того, напередодні звільнення з-під варти Галицький районний суд задовольнив клопотання слідчого Служби безпеки України і зобов’язав Стахіва пройти стаціонарну судово-психіатричну експертизу в Львівській обласній психіатричній лікарні, що на вулиці Кульпарківській. Відомий провокатор впродовж 30 днів має перебувати у стаціонарі лікарні, але може виходити, приймати відвідувачів та користуватися телефоном.  

Адвокат підозрюваного у захопленні державної влади може оскаржити рішення про експертизу в Апеляційному суді.  

Раніше повідомлялося, що 16-го листопада після проведених обшуків у львівській квартирі лідеру антивакцинаторського руху Остапу Стахіву оголосили підозру за статтею ККУ повалення конституційного ладу або захоплення державної влади в Україні. Пізніше львівський суд вирішив на 60 днів залишити блогера за гратами, залишивши можливість застави у майже 1 мільйон гривень.