Неділя, 3 Липня, 2022

7 тисяч гривень за робочий день: зарплати заступників львівського мера за грудень

За останній місяць 2021 року заступники міського голови Львова Андрія Садового отримали в середньому по 154 тисяч гривень заробітної плати. Відтак львівські топ-чиновники одержують понад 7 тисяч гривень щодня, що більше від рівня офіційної мінімальної зарплати за місяць в Україні, пише lvivyes.com.ua.

Про це свідчать дані з нарахування заробітної плати меру, його заступникам, керуючому справами виконкому та секретарю ради, оприлюднені відділом бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету ЛМР. 

У кого найбільші зарплати у львівській мерії?

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\31.jpg

В грудні минулого року найбільшу суму нарахували заступниці мера з  питань житлово-комунального господарства Ірині Маруняк. Чиновниця напрацювала на 168,7 тисяч гривень, левову частку з яких (87,2 тисячі гривень) складає премія з нагоди професійного свята «Дня місцевого самоврядування». 

За пані Маруняк йде заступниця Садового з гуманітарних питань Галина Слічна. Їй за грудень бухгалтерія нарахувала 159,2 тисячі гривень, з яких 84,8 тисяч все та ж премія. 

Топ-3 за рівнем заробітної плати закриває заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач із 157,5 тисячами гривень (в тому числі преміювання 84,1 тисячі гривень). 

Дещо менше зарплати нарахували заступнику міського голови-бізнес-омбудсмену Сергію Кіралю та першому заступнику міського голови – заступнику з економічного розвитку Андрію Москаленку. Чиновники отримали 147,2 тисячі гривень та 139,6 тисячі гривень відповідно (премії з нагоди Дня місцевого самоврядування склали 80,3 і 73,3 тисячі гривень). 

Також зазначається, що керуюча справами виконкому Наталя Алєксєєва трудилася у грудні за 151,4 тисячі гривень. Водночас зарплата самого очільника Львова Андрія Садового вдвічі менша – лише 73,6 тисяч гривень. Секретар ради Маркіян Лопачак за останній місяць минулоріч одержав 50 тисяч гривень. Сам мер та секретар ради не мають премій в честь Дня місцевого самоврядування. 

Як посадовий оклад чиновників виростає у 10 разів?

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\34.jpg

У звіті від бухгалтерії мерії значиться, що посадовий оклад провідних чиновників Львова коливається від 10,8 до 15,6 тисяч гривень. Яким чином ці десятки трансформуються у сотні тисяч, читайте далі. 

Насамперед за грудень заступники мера одержали традиційні премії, не мало- не багато – від 27 до 34,8 тисяч гривень. Крім того, «свиті» Садового додали грошей «за високі досягнення у праці» – від 8,7 до 16,7 тисяч гривень. 

Проте найбільш суттєву суму до зарплати надійшла від премій з нагоди Дня місцевого самоврядування. Подекуди вони становили половину всієї заробітної плати людини. Розмір преміювання – від 73,4 до 87,3 тисяч гривень. 

Якщо скласти разом усю зарплату чиновників за грудень, то виходить чимала сума – 772,5 тисяч гривень. В середньому це 154,5 тисяч гривень на особу. Підрахувавши кількість робочих днів в останній місяць 2021 року (22 дні), виходить, що vip-чиновники в середньому одержують по 7 тисяч гривень щоденно. Це на півсотні перевищує розмір мінімальної заробітної плати за місяць в Україні. 

Раніше повідомлялося, що львівські депутати вирішили «урізати» премії меру, його заступникам та радникам.