Понеділок, 4 Липня, 2022

Прокуратура оголосила Андрію Садовому підозру: подробиці

Сьогодні, 21 листопада, меру Львова Андрію Садовому оголосили про підозру, інформує прес-служба ЛМР. Про це розповів і сам очільник міста на своїй сторінці у соцмережі ФБ. 

Як повідомляє інформаційний портал “lvivyes“, спеціалізована антикорупційна прокуратура вручила меру Львова підозру просто у стінах Львівської міської ради. Його звинувачують у зловживанні службовим становищем. Це одразу ж прокоментував пан Садовий. Він зазначив, що йдеться про справу будівництва індустріального парку в Рясному.

Це питання було порушено ще у 2016 році. Саме тоді кількох осіб з Львівської міської ради, у числі яких був і Андрій Садовий, запідозрили у неправомірних діях на службових посадах, які привели до масштабних збитків, що стосуються державного рівня. Тоді ж, три роки тому, у ЛМР проводили обшук, а самого Садового викликали на допит до Генеральної прокуратури. Меру Львова оголосили претензії щодо надто дешевого продажу землі під вищезгаданий парк. На думку фахівців, реальна вартість цієї ділянки більша у 3 рази ніж та, за яку продав її Садовий. І це 150 млн грн, а не 52 млн грн, як було на ділі.

Якщо говорити точніше, то справа ось у чому. Андрій Садовий продав землю у Рясному голландцям, які там погодились побудувати індустріальний парк, вартість якого коливається в межах 50 000 євро, і відкрити у ньому 3000 робочих місць. Однак мешканці мікрорайону Рясне вийшли з протестами щодо цього будівництва. Саме тому проєкт так і не стартував. Все через відкриття кримінального провадження щодо мера Львова та протести. У 2017 році ніби відбулась домовленість з жителями цього району. У 2018 році Садовий повідомив про відновлення проєкту, однак і до сьогодні нічого там не відбувається. Справа далі так і не зайшла. А вже тепер слідчі дії щодо цього питання знову підняли. Зараз прокуратура намагається вияснити, чому Садовий так здешевив рідною землею в угоді з іноземцями і чи мав він якусь особисту вигоду у рамках цієї справи.