Середа, 6 Липня, 2022

Закон про перевезення дітей у автокріслах набув чинності: водіїв почали штрафувати

Сьогодні, 20 листопада, в Україні набув чинності закон про перевезення дітей лише у автокріслах або бустерах. 
Відповідний текст закону “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей” було оприлюднено вчора, 19 листопада, на сторінках парламентського видання “Голос України”. Згідно українського законодавства закон вступає у дію на наступний день після його публікації на сторінках державного видання.

Як повідомляє інформаційний портал “lvivyes“, зазначений закон передбачає штрафи за перевезення дітей віком до 12 років або тих, що на зріст менші ніж 145 см, без автокрісел. У разі першого порушення водій заплатить штраф у розмірі 510 грн, у разі повторного випадку розмір штрафу збільшиться до 850 грн, передає прес-служба патрульної поліції України.

Автори законопроєкту та працівники правоохоронних органів зазначають, що головна причина такого нововведення є те, що проїзд дитини в автокріслі у рази зменшує ймовірність її загибелі при ДТП. Цей закон ввели, додають, заради ж безпеки самих українців, зокрема, піклуючись про найменших громадян нашої держави.

У правилах безпеки на дорозі завжди йшлось про заборону перевезення дітей без належних умов, але до цього часу це правило сприймали більше як рекомендацію. Тепер же за невиконання та порушення цього передбачено штрафи. Зазначимо, сьогодні вартість автокрісел коливається в межах 1500 – 3000 грн. Ще одним варіантом безпечного перевезення дітей є бустери, ціни на які трохи менші (600 – 700 грн). Однак бустери розраховані лише на старших дітей (від 5 років або від 120 см зросту). Що важливо: фахівці зазначають, що рівень безпеки дитини у автокріслі значно вищий ніж у бустері.

Нагадаємо, закон “про автокрісла” було підписано Президентом України 15 листопада після його підтримки у Верховній Раді України.