Понеділок, 4 Липня, 2022

Українцям призупинять виплату деяких соціальних допомог

З 20 листопада матеріальну допомогу тимчасово безробітним, породіллям та у зв’язку зі смертю видавати не будуть. Призупинив виплати таких соціальних допомог Фонд соціального страхування, пише lvivyes.com.ua.

День перед затвердженням такого рішення, 19 листопада, Фонд виплатив усі кошти, передбачені на матеріальну допомогу за 2019 рік. Загальна сума становила 12,5 мільярда гривень. Гроші на рахунках ще є, але для подальших виплат потрібно погодження Кабміну. 

Матеріальні виплати у зв’язку з тимчасовим безробіттям, вагітністю чи пологами, а також на допомогу із похованням уже відмінили. 

Така ситуація могла статись тому, що у бюджеті Фонду були штучно знижені видатки. 

Ці кошти були закладені ще минулого року. Тоді не враховували можливе зростання заробітної плати. До затримок  із виплатою соціальних допомог  раніше та їх повної відсутності зараз призвели і зниження на 5,1% частки ЄСВ у попередні роки.

Зараз тривають переговори із Міністерством соціальної політики. Воно може внести зміни до бюджету-2019 Фонду соціального страхування.

Щойно Кабмін прийме проєкт змін, виплати будуть відновлені. 

Страхові виплати, фінансування мед та соцпослуг для потрепілих на виробництві та реабілітаційного лікування застрахованих громадян відбувається у штатному режимі.