Субота, 28 Травня, 2022

Полювання на диверсантів у Львові

Незважаючи на те, що Львів знаходиться у глибокому тилу, далеко від лінії фронту, 18 березня місто зазнало ракетної атаки. Представники силових структур зазначають, що у всіх областях України діють ворожі диверсанти, й Львів не став виключенням, пише lvivyes.com.ua.

 Ті, хто наносять удари у тилу

Диверсійно-розвідувальні групи або окремі диверсанти під час бойових дій проводять розвідку у тилу ворога, шляхом підриву/підпалу чи іншим способом нищать важливі об’єкти ворожої інфраструктури. Діяльність диверсантів стала ефективною після того як людство розробило розробило малогабаритну вибухівку (динаміт, тол), яку можна непомітно встановити на будь-який об’єкт.

Особливого поширення набули диверсанти у роки Другої світової війни, коли підрозділи різних країн-учасниць провели гучні акції. Потужні диверсійні підрозділи мали Німеччина, Великобританія, СРСР, США. Радянські диверсанти винищували керівників окупаційної адміністрації та війська, пускали під укіс ворожі ешелони. 

Серед німецьких спецпідрозділів варто відзначити “Бранденбург-800”. Бійці цього підрозділу провели чимало успішних бойових операцій як у Європі у 1940 р. так і проти СРСР. Один з прикладів – 26 червня 1941 р. бійці “Бранденбургу” зуміли захопити міст поблизу містечка Даугавпілса (через р.Західна Двіна), перебивши охорону об’єкта. Це дало змогу переправитись через річку підрозділам 8-ї танкової дивізії.

Якщо говорити про британські спеціальні підрозділи, то варто згадати відомих коммандо. Британці проводили успішні операції у Норвегії, на території окупованих Італії та Франції, у Бірмі. 27 грудня 1941 р. британські коммандо змогли захопити німецьку шифрувальну машину “Енігму”, що згодом позначилось на ході битви за Атлантику та багатьох операцій сил Антигітлерівської коаліції.

Із завершенням Другої світової війни диверсанти не втратили актуальність. Їх навчають різноманітним мовам, рукопашному бою, підривній справі, користуванню різноманітними електронними приладами. Особливість дій диверсантів у тому, що вони воюють у глибокому тилу ворога, надіючись лише на власні сили. На роль диверсантів ідеально підходять люди, які вільно володіють мовою ворога, чудово знають місцевість, менталітет населення. Тому не дивно, що у роки Другої світової війни німці активно вербували у лави диверсійних підрозділів усіх тих, хто негативно ставився до радянської влади

Львів не став винятком

З початком війни у ЗМІ почала з’являтися інформація щодо затримання диверсантів та підозрілих осіб у Львові. Диверсанти фотографували військові обєкти, порушували комендантську годину, розставляли мітки для наведення ракет, вели розвідку.

У перший же день війни у ЗМІ повідомлялось, що затримали трьох осіб, у яких були виявлені речовини, з яких виготовляють вибухівку. Особи були затримані в одній з квартир поблизу військової частини. Чоловіків помітили, коли один з них через вікно робив відеозйомку військової частини. Усі троє затриманих – мешканці інших областей.

26 лютого у підвалі одного з будинків затримали ще трьох чоловіків, при них була зброя, ножі та кошти. Чоловіки прибули із столиці та не змогли пояснити причину свого прибуття до Львова.

На околиці Львова правоохоронці затримали чоловіка, який маскувався під безхатченка. При обшуку у чоловіка були вилучені карти, фотографії одного з блокпостів, зроблені з різних ракурсів.

Один із затриманих 

На початку березня правоохоронці зупинили автівку з іноземцями, які мали телефонии та інші прилади вироблені в Росії. У телефонах затриманих були помічені гелокації на території області.

Нарешті 17 березня  контролери ЛКП “Львівавтодору” під час патрулювання, яке проводили спільно з поліцейськими, затримали підозрілу особу, яка порушувала вимоги комендантської години. При обшуку у чоловіка вилучили SIM-картку російського оператора, більш того – затриманий виявився мешканцем Маріуполя, який також входив до складу незаконних озброєних формувань.

Серед затриманих у Львові підозрілих осіб значаться мати й син з Криму (у них вилучили карти з позначеними установами міста), чоловік з військовим квитком РФ, осіб, які маскувались під переселенців та інших. Осіб передали до СБУ.

Затримана жінка, яка фотографувала блокпост

Варто зазначити, що значна частка затриманих – це або кримінальні елементи (мародери, розповсюджувачі наркотиків, злочинці, що перебувають у розшуку) або колаборанти, які симпатизують Росії та отримують від ворога гроші. Справжніх диверсантів виявити складно, оскільки вони не будуть “світитись” на банальних речах, оскільки добре підготовлені. 

У такій ситуації дуже важливими є дії пересічних громадян, їх пильність. Якщо ви стали свідком того, що незнайомці фотографують військові об’єкти або розпитують вас про них, одразу ж повідомляйте правоохоронців. в котрий раз слід нагадати, що забороняється поширювати інформацію про військові об’єкти, об’єкти критичної інфраструктури у соцмережах.