Четвер, 30 Червня, 2022

Народні обранці Львівщини на фронті

Відомий письменник Еріх Марія Ремарк влучно зауважував, що в темні часи добре видно світлих людей. Повномасштабна війна, яка постукала в наші двері 24 лютого об’єднала всіх, зрівняла. На захист Батьківщини стали сотні тисяч чоловіків. В одних окопах опинились плі-о-пліч звичайні робітники та політики. Згідно з інформацією, що поширена у ЗМІ, на фронті воює понад 10 депутатів із Львівщини. Більше на lvivyes.com.ua.

Не лише словом, а й ділом

У різноманітних ЗМІ зазначається, що діловий костюм змінили на армійську уніформу понад десять депутатів Львівської міської та Львівської обласної рад. Це представники “Європейської солідарності”, Української галицької партії (УГП), “Голосу”, “Свободи”..

В окремій 103-й бригаді сил тероборони служить голова УГП у Львівській облраді, Тарас Чолій. За освітою Чолій – журналіст, проходив службу в ЗСУ у 1990-х рр., цікавиться військовою історією, є продюсером документально-історичних фільмів. 

Поряд з Чолієм, у лавах 103-ї бригади проходить службу й представник “Європейської солідарності” Олександр Ганущин. Чоловік закінчив географічний факультет ЛНУ ім. І.Франка, протягом 2015-2020 рр. обіймав посаду голови Львівської облради.

У Першому добровольчому мобільному шпиталі ім. Миколи Пирогова служить 26-річний депутат УГП, Юрій Фольварочний. Чоловік працював менеджером у ТзОВ “Радехівський цукор”, вивчав ІТ-технології.

Працює лікарем-анестезіологом у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону представник партії “Голос” в облраді, Роман Дмитришин. Чоловік перебував в зоні АТО ще у 2015 р., тож має бойовий досвід.

Вже встиг отримати важке поранення на фронті депутат Львівської облради від “Європейської солідарності” Степан Буняк. Чоловік воював у відомій 24-й механізованій бригаді.   

На фронті перебувають і жінки. Серед них – депутатка міської ради, представниця “Євросолідарності” Тетяна Шевченко. Жінка служить санітарним інструктором вже згаданої 103-ї бригади.

Боронить Україну 26-річний депутат “Голосу”, учасник АТО, Ігор Шолтис. На фронті перебувають також два відомих представники “Свободи” у Львівській міськраді  – голова фракції Руслан Кошулинський та Андрій Тягнибок (молодший брат Олега Тягнибока). Кошулинський неодноразово балотувався на посаду мера Львова, брав участь в АТО. Чоловік проходив службу у лавах ще радянської армії. Андрій Тягнибок має дипломи правника та історика (ЛНУ ім. І.Франка), займався бізнесом.

Загинули за Батьківщину

15 квітня у боях з російськими військами загинув депутат Самбірської міськради від ВО “Свобода” Володимир Ковалів. Чоловік воював у лавах тер оборони на Харківщині. У Загиблого лишилось троє дітей.

Загиблий Володимир Ковалів

У червні на Херсонщині загинув боєць 63-ї механізованої бригади, Василь Лучків. Чоловік був депутатом селищної ради Івано-Франкове Яворівського району. До війни він працював у Ставропігійському вищому професійному училищі Львова фахівцем публічних закупівель

Є й винятки

У багатьох ЗМІ повідомляється, що 26 лютого покинув Україну та перебрався до Угорщини депутат Львівської міськради від “Євросолідарності” Микола Седіло. Депутат не дає пояснень журналістам, а 15 червня з’явилась інформація, що чоловік написав заяву про складання склав депутатських повноважень. З яких мотивів чоловік покинув Україну і як це йому вдалось в умовах воєнного стану – невідомого.