Субота, 28 Травня, 2022

Садовий запевнив у готовності Львова до надзвичайної ситуації

 Останніми тижнями українці з усіх ЗМІ та з Інтернету чують про те, що буквально сьогодні-завтра проти України здійснить широкомасштабну агресію Російська Федерація. А остання, це між іншим 2-а у світі країна за військовою потугою  (після США). Однак влада запевняє, що готова до будь-якого розвитку подій. Про це заявив й мер міста, Андрій Садовий, пише lvivyes.com.ua.

Паніки нема, але…

Західні ЗМІ та представники влади країн Європи та США, зсилаючись на різноманітні дані розвідки стверджують, що існує велика ймовірність російського вторгнення до України. Вони мотивують це тим, що поблизу кордонів України сконцентроване чимале угруповання російських військ, почастішали обстріли на Донбасі. Більш того, Нідерланди, США, Ізраїль та низка інших країн заявили про перенесення посольств з Києва до Львова. 

До України інтенсивно прибувають військові літаки з вантажами для збройних сил України. Центральна влада проводить різноманітні наради, нашвидкоруч готує підрозділи територіальної оборони. Влада заручилась підтримкою міжнародної спільноти, власних громадян, діаспори.

Паніки у суспільстві немає, немає черг на кордонах чи у магазинах, однак заяви інших держав наносят удари по інвестиційному середовищі України. Адже жоден інвестор не вкладе навіть копійки у країну, де з дня на день може розпочатись повномасштабна війна. Це втрати для економіки країни, яка й без того знесилена тривалими бойовими діями, корупцією, пандемією коронавірусу.

Спокійний як удав

 Очільник Львова, Андрій Садовий у інтервью ЗМІ стверджує, що ситуація контрольована. Місто готове до надзвичайної ситуації. На позачерговому засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій чиновники обговорили питання, щодо забезпечення Львова водою, збільшення резерву крові. Мер Львова зазначає, що у місті немає проблем й з бомбосховищами – Львів має понад 6 тис. об’єктів придатних для укриття цивільного населення в разі російської агресії. Триває набір добровольців до підрозділів територіальної оборони.

Мер Львова, Андрій Садовий

Садовий стверджує, що у разі припинення електропостачання, мешканці Львова отримають санітарний об’єм води. Якщо вірити обіцянкам влади, то львів’яни мають тримісячний запас води, крові та медикаментів. У Львові також планують облаштувати підземну операційну. Міська влада також дбає й про те, аби збільшити чисельність дизель-генераторів у місті. Поліція цілодобово патрулює Львів. Немає випадків мародерства чи панікерства.

Якщо дивитись на ситуацію із здоровим глуздом, то навіть у разі повномасштабної війни Росії та України, Львів навряд чи потрапить під удари російських ракет чи авіації. Тут варто враховувати розташування міста (поблизу польського кордону), те, що у місті, окрім Бронетанкового заводу, немає стратегічних військових підприємств. 

Перенесення частини посольств з Києва до Львова теж підтверджують те, що іноземці не бояться перебувати у Львові. А далі – поживемо – побачимо.