П’ятниця, 20 Травня, 2022

Переїзд підприємств на Львівщину: труднощі й виклики

Із початку повномасштабного вторгнення росії в Україну понад 160 компаній звернулись у Львівську ОВА щодо релокації на Львівщину. Найбільше звернень область отримує з Київщини та Харківщини. Економіка повинна працювати, а від Львівської області зараз залежить багато. Далі на lvivyes.

Сфери діяльності підприємств, що переїжджають, різноманітні: це і виробництво взуття, і гофрованих труб, і комплектуючих до тирів, і фасування чаю, кави тощо. Цілком закономірно, що виникають певні проблеми з таким переміщенням, бо запуск великої кількості підприємств за короткий проміжок часу – непросте завдання.

Нестача приміщень

Львівська обласна військова адміністрація постійно отримує запити про потребу релокації від представників бізнесу. Частину приміщень область може запропонувати сама, зокрема державної, комунальної та приватної власності, де виробничі потужності в частковій експлуатації.

Попри це, все ще є брак місця для розміщення підприємств. Тож департамент економічної політики адміністрації закликає мешканців Львівщини та тих, хто перевозить бізнес, долучатись до телеграм-каналу «Релокація Львівська область». Усі, хто має виробничі площі та склади на території області, які готові продати чи здати в оренду, розміщуватимуть у телеграм-каналі свої пропозиції, а підприємці зможуть швидко та легко знайти потрібне приміщення, адже всі пропозиції будуть знаходитися в одному місці.

Водночас підприємці, що шукають приміщення, можуть тимчасово розмістити своє перевезене устаткування в хабах. В області є чотири таких хаби, вони постійно під охороною, тож майно буде в безпеці.

До слова, Міністерство інфраструктури України допомагає безоплатно перевезти фабрики та заводи Укрзалізницею. А Львівська ОВА допомагає експортерам із перетином українського кордону, адже одна з найбільших проблем для бізнесу зараз – те, що торгові мережі не можуть розрахуватися з іноземними партнерами, заплатити за комплектуючі, а також купувати імпортні продукти, оскільки є обмеження на купівлю валюти.

Інші нюанси

Релокація підприємств спричиняє ще й такі проблеми, як навантаження на електромережі й системи водовідведення-водопостачання. Міське керівництво просить, щоб Кабмін напрацював механізм для спрощеної процедури підключення до мереж електропостачання, відтермінування платежів за електроенергію тощо.

Бракує і кваліфікованих кадрів. Для вирішення цього питання активно проводиться комунікація з територіальними підрозділами центру зайнятості, службами з питань праці та податковою.

Куди звертатись тим, хто хоче перевезти підприємство?

Голова Львівської ОВА Максим Козицький у своєму телеграм-каналі дав інструкцію для тих, хто хоче релокувати підприємство на Львівщину:

• заповнити анкету за посиланням;

• написати на е-mail: investregionlviv@gmail.com, у приватні повідомлення Департаменту економічної політики Львівської ОВА у Facebook або у WhatsApp за номерами: 066 8330 313, 068 0681 751, 063 4667 138.