Вівторок, 5 Липня, 2022

Як у Львові прокоментували скандальне засідання міської ради

Сьогодні вранці таки відбулася скандальна сесія новообраної Львівської міської ради, розповідає сайт lvivyes.com. Так, попри незадоволення голови Андрія Садового і депутатів партії “Самопоміч” та партії “Голос”, сесію таки провели за присутності всього 34-ох присутніх депутатів, обрали тимчасову президію і найближчим часом планують напрацювати порядок денний наступної сесії.

Львівські чиновники та депутати по-різному відреагували на останні події – так, зокрема, сам міський голова Андрій Садовий засудив дії виборчої комісії і зауважив, що це спроба узурпації влади.

“Все йде за планом”

Сам же голова Львівської міської ТВК Ігор Сліпецький зауважив, що, згідно з законодавством, сесія мала відбутися ще 19-го листопада, однак тут розуміли, що має бути другий тур виборів. Відтак, за словами Сліпецького, комісія порушила закон, не провівши засідання вчасно, тому коли “пішли скарги” – засідання новообраної Львівської міської ради вирішили перенести на 24 листопада. Так і зробили.

“Це рішення в суді ніхто не оскаржує і не має до нас жодних запитань”, – зауважив у коментарі журналістам Ігор Сліпецький.

Своїми думками стосовно начебто скандальної незаконної сесії новообраної міської ради також вирішив поділитися Петро Адамик (представник партії “Європейська солідарність”), який розповів, що проведення сесії 24 листопада було єдиним легітимним шляхом вирішення цієї проблеми.

“Депутати лише хочуть приступити до своєї роботи”, – зауважив Адамик.

Думку про легітимність та необхідність скликання сесії міської ради сьогодні також підтримала Наталія Шелестак, яка є депутаткою від “Варти”. Вона також вважає, що якщо ТВК прийняла таке рішення, то його потрібно дотримуватись.

Натомість у штабі Андрія Садового сформувалася кардинально інша позиція стосовно останніх подій

Зовсім інше ставлення до ситуації, яка склалася, висловлюють у штабі “без п’яти хвилин мера” Андрія Садового. Як ми вже зауважили вище, Садовий назвав це спробою узурпації влади, адже “нова” Львівська міська рада зможе приймати чимало важливих рішень, за які відповідальність буде нести саме Садовий.

Свою думку про ці події також висловив Андрій Москаленко – заступник міського голови з питань розвитку. Він підтримує думку Садового про спробу узурпації влади і каже, що таке проведення сесії Львівської міської ради є просто спробою усунути мера.

Так, Андрій Москаленко вже навіть перейшов від слів до конкретних дій і взявся писати заяву до поліції про те, що було вчинено кримінальне правопорушення членами міської ТВК. Також він написав на своїй сторінці у Facebook цілий допис про сьогоднішнє засідання міської ради, де заявив, що його як новообраного депутата ніхто не запрошував на засідання, хоч для інших учасників був “обдзвін”. Також, за словами Москаленка, сесія відбулася навіть без державного прапора і підсумком її проведення міського голову, фактично, усунули від його повноважень.