Четвер, 7 Липня, 2022

Хто стане новим секретарем Львівської міської ради?

Ранковою сесією Львівської міської ради, фактично, припинили діяльність та повноваження голови Андрія Садового, розповідає сайт lvivyes.com. Відтак, згідно з законодавством, виконувати обов’язки мера має секретам Львівської міської ради, завдання якого – тимчасово замінити мера на посаді. Однак поки що посада секретаря є вільною.

Втім, серед тих, хто був присутній на скандальній ранковій сесії, вже висловили пропозицію стосовно людини, яка може зайняти посаду секретаря і тимчасово виконувати обов’язки мера. Одним з таких потенційних кандидатів може стати Маркіян Лопачак – “свободівець”, народний депутат України сьомого скликання, керівник фракції ВО “Свобода” у міській раді Львова, член постійної комісії з питань фінансів та планування бюджету у міській раді Львова. Цього кандидата під час сесії запропонував Петро Адамик.

Зауважимо, що в самого Адамика теж запитували, чи не хоче він зайняти цю посаду, однак той відказав, що його така діяльність не цікавить, хоч пропозицію від мера Садового він вже отримав. Власне, це і є прерогатива міського голови – пропонувати людину, яка б могла зайняти це місце. Про це, до слова, розповів і сам міський голова Андрій Садовий.

“Пропозицію стати секретарем міської ради я висловив всім депутатам”, – зазначив Андрій Садовий.

Однак є ще один суттєвий нюанс – якщо на час проведення сесії новообраної міської ради ще немає офіційних результатів виборів мера, то кандидата на посаду секретаря обирають депутати. Їх має бути не менше половини депутатського складу оновленої міської ради.

Зауважимо, що стати секретарем зможе лише один з депутатів міської ради.

Якщо секретаря оберуть, то на його плечі лягає завдання виконувати функції голови міської ради – це підготовка до сесій, забезпечення офіційного оприлюднення рішень влади, зберігання документів, координація роботи депутатських комісій тощо.