Понеділок, 4 Липня, 2022

Скандальна сесія міської ради таки відбулася: як це було

Сьогодні, 24 листопада, попри незадоволення голови міської ради Андрія Садового, сесія новообраної міської ради таки відбулася, розповідає сайт lvivyes.com. Так, сьогодні вранці міська комісія ТВК таки зібрала “нових” депутатів на першій сесії без присутності на ній мера Садового, який не мав можливості прийти, адже ще невідомі результати другого туру виборів на посаду голови Львівської ОТГ.

Менше години та в не підготовленій технічно аудиторії

Львівська мануфактура новин

Так, скандальна сесія новообраних депутатів Львівської міської ради тривала менше однієї години у тій залі, де тільки нещодавно завершився ремонт. З новообраних депутатів на сесію прийшло трошки більше половини – 34 з 64-ох кандидатів, який було обрано до Львівської міської ради. Ними були представники всього трьох фракцій – це депутати від “Європейської солідарності”, представники партії “Свобода” та кілька депутатів “Варти”.

Не прийшли на скандальне засідання міської ради представники “Самопомочі” та депутати партії “Голос”. “Самопоміч” не прийшла і в обличчі Андрія Садового, адже він не міг стати учасником сесії до оприлюднення офіційних результатів другого туру мерських виборів у Львові згідно з законодавством.

Присягу склали лише присутні депутати і обрали тимчасову президію

Під час засідання першого засідання новообраних депутатів міської ради скласти присягу змогли лише присутні 34 кандидати після виступу голови Львівської міської ТВК Ігоря Сліпецького та звучання гімну.

До тимчасової президії увійшли депутати – представники кожної з п’яти фракцій:

  • Роман Федишин (представник партії “Самопоміч”, підприємець, власник ринку “Шувар”, депутат міської ради кількох скликань);
  • Петро Адамик (представник партії “Європейська солідарність”, депутат міської ради, голова фракції Блоку Петра Порошенка у Львівській міській раді, президент Федерації регбі у Львові, громадський діяч);
  • Юрій Мартинюк (представник партії “Варта”, співзасновник громадського політичного руху “Варта”, який раніше балотувався у депутати до міської ради від партій “УДАР” та “Європейська солідарність”);
  • Віталій Троць (представник партії “Голос”, очільник юридичного відділу холдингу емоцій !Fest, фахівець у галузі містобудування та супроводу ведення бізнесу);
  • Любомир Мельничук (представник партії “Свобода”, керівник Львівської міської організації ВО “Свобода”, політичний та громадський діяч, активний учасник Революції Гідності).

Голосували руками

Перша сесія новообраної міської ради відбулася і з “голосуванням руками”, адже сучасна електронна система “Віче” поки що не розпочала свою роботу. Обрану президію обрали “руками” і тепер кожен з депутатів повинен по черзі проголосувати на сесіях міської ради – доти, доки не буде обрано секретаря Львівської міської ради.

Далі за сценарієм – напрацювання президією та обраним головою міської ради порядку денного наступного засідання, яке має відбутися через десять днів після того як оприлюднять порядок денний.

Нагадуємо, вчора, 23 листопада, міський голова розповів про нелегітимність проведення засідання новообраної ради 24 листопада, а не 3 грудня, як це мало відбутися за сценарієм.