Неділя, 22 Травня, 2022

Тисяча гвинтівок для добробатів

Після подій 2014 р. українській армії довелось відроджуватись як феніксу з попілу. Усі політики згадали, що єдиною опорою будь-якої держави є її власна армія. Довелось нашвидкуруч озброювати велику кількість добровольців, ремонтувати техніку. Мало хто знає, що навіть невеличкі підприємства внесли свій вклад у зміцнення українського війська, пише lvivyes.com.ua.

Снайперська війна на Донбасі

З самого початку своєї діяльності снайпери стали справжньою елітою армій усіх країн світу. Про снайперів пишуть книги, знімають численні фільми. Снайпер – грізна зброя. У роки Другої світової війни радянські снайпери були найрезультативнішими серед стрільців інших країн-учасниць конфлікту. У Сталінграді снайперські групи могли зривати атаки кількох німецьких рот, а то й цілих батальйонів. Снайпер може хо добу пролежати на одному місці, вичислити об’єкт та ліквідувати його.

Активно діють снайпери й на Донбасі. Навіть в умовах припинення вогню снайпери ведуть активну діяльність. Згідно офіційних джерел, у 2020 р. снайпери, які воюють на боці ДНР та ЛНР вбили 11 українських вояків, а у 2021 р. – 5. Українські військові експерти стверджують, що до 2016 р. на Донбасі діяли переважно снайпери збройних сил Росії, а сьогодні чимало снайперів з’явилися у військових формуваннях сепаратистів. 

Українська розвідка зазначає, що їх готують російські інструктори. За даними української сторони, на Донбасі розквартировано понад 400 місцевих снайперів та ще понад 50 стрілків з різних силових структур Росії.

Інструктор із снайпінгу фонду “Повернись живим” Руслан Шпакович зазначає, що снайпери, які воюють за ЛНР та ДНР використовують як західні зразки зброї, так і російські гвинтівки – СГД, Т-5000 “Орсіс”, великокаліберні АСВК та ОСВ-96. Хороші гвинтівки та приціли дозволяють опонента ЗСУ вести прицільний вогонь з дистанції 2000 метрів а то й більше.  

Якщо говорити про гвинтівки українських снайперів, то це й натівська зброя, радянські зразки. Можна згадати й американські Savagе та H-S Precision, австрійську  Steyr-Mannlicher.  На озброєння прийнята вітчизняна гвинтівка UAR-10 калібром 7,62-мм

Львівський вклад у снайпінг

Про те, що й у Львові невеличке підприємство “Люфа” виготовляє снайперські гвинтівки, вдалось дізнатись з допису мера Андрія Садового у Фейсбуці. Мер особисто побував на підприємстві. З посту можна дізнатись, що за сім років на підприємстві було виготовлено 1000 одиниць снайперських гвинтівок, які надійшли на озброєння переважно добровольчих частин. 

А.Садовий на підприємстві

Міська влада розглядає такий варіант з підприємством, за якого зброярі виготовлятимуть тренувальне озброєння для учнів львівських шкіл. З цією зброєю школярі зможуть навчатись на уроках військової підготовки. Взагалі варто відзначити вагомий вклад волонтерів у підвищення боєздатності українського війська. Навіть невеликі підприємства можуть зробити свій внесок у зміцнення оборони країни.