Вівторок, 5 Липня, 2022

Андрій Садовий обговорив початок роботи проекту "Енергоефективний район міста"

Сьогодні, 10 грудня, міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся зустрівся з німецькою делегацією обговоритипочаток роботи проекту “Енергоефективний район міста Львова”. Сторони говорили про новий проект з енергоефективності для житлового сектору.

Як пише “lvivyes, опираючись на Mediastar зокрема обговорювали проблеми енергомодернізації, прогнозування майбутніх потреб у енергії та навантаження на систему теплопостачання, а також про стимулювання проведення енергомодернізації в житлових будинках, зокрема в будинках, де велика часта жителів, що отримують субсидії.

Юрген Кайнхорст, Голова департаменту співробітництва з Східною Європою та Африкою, Міністерства навколишнього середовища Німеччини розповів, що представники Німеччини співпрацюють не лише зі Львовом, але також з Україною цілком. Зазначив, що мова йде не лише про компетенцію , але й про хорошу атмосферу, яка подобається іноземним колегам.

«Я вважаю, для німецького бізнесу Львів може бути дуже хорошим партнером. Але я вірю, що і Україна в перспективі також. Тобто ми ще маємо багато таких внутрішніх проблем. Але я часто дивлюся не на проблему, а на можливість її вирішення», — сказав Андрій Садовий

«Ми сподіваємося, наш проект в плані енергоефективності також допоможе Україні, адже ми знаємо, яке навантаження субсидії становлять для бюджету. То у цілях цього проекту є проаналізувати, як вкладати інвестиції, щоб зменшити кількість населення залежного від субсидій, це також було метою Фонду енергоефективності», — додав Юрген Кайнхорст, Голова департаменту співробітництва з Східною Європою та Африкою, Міністерство навколишнього середовища Німеччини.

Додамо, що проект технічно допомоги “Енергоефективний район міста Львова” діє на підставі доручення Федерального міністерства довкілля, охорони природи та безпеки ядериних реакторів Німеччини (BMU).

Впровадженяям проекту займається Німецьке товариство міжнародного співробіиництва GIZ. Триватиме проект 4,5 років (01.10.2018 — 30.09.2022), з бюджетом в 5 млн. євро.

Мета проекту – підтримка ОСББ в проведенні термомодернізації будинків Сихівського району. В межах Сихова вже буде обраний пілотний мікрорайон.Проект надасть обраному мікрорайону додатковий механізм енергоефективності заходів.

Запланована підтримка термомодернізації житлового фонду підлягає приведенню її у відповідність з проектом модернізації системи теплопостачання ЄБРР.

Крім цього, завдяки проекту розроблять модель енергоефективного постачання та споживання теплової енергії для обраного мікрорайону, що дастьь змогу поширювати набутий досвід.

Ключові складові проекту:

1. Вибір пілотного мікрорайону в межах Сихова

2. Розробка додаткового механізму фінансової підтримки впровадження енергоефективних заходів, який доповнюватиме програми Фонду енергоефективності та враховуватиме необхідність надання додаткової підтримки отримувачам субсидій

3. Надання технічної підтримка з впровадження енергоефективних заходів в обраному мікрорайоні

4. Аналіз споживання енергії та розробка оптимізованої моделі постачання та споживання теплової енергії

5. Поширення набутого досвіду