Понеділок, 4 Липня, 2022

Порошенко підпише закон про припинення дії договору про дружбу з Росією

Нещодавно стало відомо, що глава держави планує підписати прийнятий Верховною Радою України закон про припинення  дії Договору дружби, співробітництва і партнерства з Росією. Окрім цього, як розповідає сайт “lvivyes“, Петро Порошенко підпише закон, згідно з яким борцям України за незалежність у попередньому, ХХ столітті, буде присвоєно статус учасників бойових дій. Президент оголосив свої наміри під час урочистого зібрання з нагоди 150-річчя заснування товариства “Просвіта” у Львові. 

Петро Порошенко зазначив під час офіційного виступу, що вбачає певну символіку в підписанні закону про припинення дії Договору про дружбу з країною-агресором. Власне, президент вважає це важливою історичною подією, яка за важливістю посідає таке ж місце, як і вихід України з СНД. Тому наміри Петра Порошенка є достатньо серйозними: глава держави заявив, що підпише зазначений договір одразу після того, як він надійде до нього з парламенту. 

Додамо, що за останніх декілька років в Україні було здійснено цілу низку заходів, щоб позбутися трагічних “відголосів” радянщини. Зокрема, в Україні стартував потужний процес декомунізації, в межах якого українці разом боролися проти радянських постулатів, які зберігалися в державі досить. Також було здійснено заборону діяльності комуністичної партії: саме цю організацію президент звинуватив у Голодоморі, Великому терорі, денаціоналізації та інших кричущих злочинах проти народу. 

Нагадуємо також, що з ініціативи Петра Порошенка кілька років тому армію УНР та УПА було визнано офіційно учасниками національно-визвольних змагань. Не менш важливим є новий крок влади, коли було ухвалено законопроект про присвоєння борцям за незалежність України звання учасників бойових дій. Тому підписання закону про припинення дії Договору дружби з ворожою Росією – це важливий крок для України.