Середа, 6 Липня, 2022

Андрій Садовий не схвалює проект пам'ятника до сторіччя ЗУНР

Мер міста Львова Андрій Садовий в межах програми “Момент істини” на радіо “Львівська хвиля” висловив свої зауваження щодо проекту пам’ятника до сторіччя ЗУНР у Львові, спорудженого нещодавно. Попри те, що новий пам’ятник сподобався мешканцям міста, існує ціла низка питань, які турбують мера, розповідає сайт “lvivyes“.

«Так, місто дозволило області будувати пам’ятник і тут ми нічого не могли зробити. Адже таке у нас чинне законодавство, що за вручення передбачає кримінальну відповідальність», – заявив Андрій Садовий. 

Як пояснив мер, наше місто врахувало всі побажання його мешканців щодо спорудження ювілейного пам’ятника, який станом на сьогодні відповідає усім вимогам та потребам нашого суспільства. Громада нашого міста була одностайно переконана в тому, що з нагоди сторіччя ЗУНР місту потрібний новий пам’ятник. Місце спорудження нового монументу – площа, що знаходиться неподалік від театру Лесі Українки. Однак у Львівській міській раді висловили думку про те, що площа перебуває в не надто хорошому стані і потребує часткового оновлення. Сьогодні там стоїть пам’ятник у вигляді лева і львів’яни вважають його найбільшим символом нашого міста. 

Далі Андрій Садовий згадав про те, що пам’ятник уже тішить львів’ян і приваблює до проведення тут цікавих подій. До слова, з нагоди святкування в нашому місті Дня студента цей монумент символічно одягнули у мантію, що не може не тішити мера. Тим не менше, Садовий не задоволений роботою ЛОДА, адже працівники наполягали на тому, щоб пам’ятник встановили нижче залізниці, тим самим “забравший цілий кут від прекрасного ландшафтного парку”. 

Мер Львова зазначив, що сподівався хоча б на те, що проект пам’ятника хоча б мінімально врахує естетичні вимоги або ж екстер’єр, однак цього не відбулося. Розчарований Садовий вбачає, що у всьому вина те, що наше законодавство не дає змоги втручатися в такі проекти, а відтак може виникнути проблема невідповідності, яка шкодить нашому місту.