Понеділок, 4 Липня, 2022

Мер, очільники обласної адміністрації і не тільки: топ найвпливовіших політиків Львова

Львів далеко не є політичною столицею країни, але тут вирує політичне життя – в нашому місті діє чимало впливових авторитетних політичних діячів, знаних і шанованих не тільки в нашому регіоні, а й в цілій країні та навіть за кордоном, пише сайт lvivyes.com.  

Ми спробували визначити, користуючись достовірними джерелами та сформованими за попередні роки політичними рейтингами, щоб зрозуміти, хто у Львові – найвпливовіший політик.  

Андрій Садовий 

1

Звісно ж, першим на думку спадає чинний мер Львова Андрій Іванович Садовий. Його і справді можна назвати найвпливовішим політиком нашого міста – ще б пак, адже саме Андрій Іванович вже багато років обіймає посаду мера і досі примудряється тримати непоганий рейтинг серед політиків, навіть попри численні невиконані обіцянки (а їх у львівського мера, як ми знаємо, дуже багато).  

Звісно, спроби Андрія Садового стати політиком не тільки місцевого, а й національного рівня, виявилися вкрай невдалими, його партія хоч і потрапила до Верховної Ради минулого скликання, однак не стала впливовою політичною силою. Попри це, Андрій Іванович досить стійко стоїть на своєму політичному місці в житті рідного Львова – його підтримує непоганий відсоток його виборців, а фракція “Самопомочі” була чи не найчисельнішою у Львівській міській раді. Тому можемо впевнено сказати, що саме чинний очільник міста і є найвпливовішим політиком Львова та регіону.  

Ігор Кривецький 

2

Ще один впливовий львівський політик, якого називають навіть кримінальним авторитетом з 90-х під кличкою “Пупс”, це Кривецький Ігор Ігорович. Він – відомий в цілій країні бізнесмен, політик та меценат, народний депутат України сьомого скликання, член ВО “Свобода”. 

Ігор Кривецький став автором 16 законопроєктів, 4 постанов ВРУ з питань митної та інвестиційної політики, а також прав та свобод громадян, будучи в ролі народного депутата сьомого скликання.  

Саме за сприяння Ігоря Кривецького і зокрема його фінансового впливу було організовано функціонування головної сцени Євромайдану, за його зусиль ВО “Свобода” брала активну участь в подіях на Євромайдані – свободівці брали участь у формуванні кількох сотень Самооборони Майдану.  

Зараз Ігор Кривецький – активний громадський діяч, займається підтримкою літніх таборів для дітей зі Сходу країни, допомагає школам-інтернатам, надає постійну волонтерську допомогу Збройним силам України (кажуть, сума допомоги вже перейшла межу в 50 мільйонів гривень).  

Максим Козицький 

3

Порівняно нове обличчя на політичній арені Львова – Максим Зіновійович Козицький, впливовий бізнесмен, який в лютому 2020 року приступив на посаду голови Львівської державної обласної адміністрації. На посаду очільника адміністрації Козицький прийшов на зміну Маркіяну Мальському, який начебто не впорався зі своїми обов’язками.  

Максим Козицький балотувався до Львівської обласної ради від партії “Самопоміч”, однак не пройшов до ради. Зараз Козицький є головою Львівської обласної організації партії “Слуга народу”. 

Максим Козицький донедавна був директором компанії “Еко-Оптіма” та цілої низки інших фірм у сфері альтернативної енергетики, керівництво якими у січні 2020 року передав батькові Зіновію Козицькому, разом із тим залишився серед їх кінцевих бенефіціарних власників. 

Ярослав Дубневич 

4

Ярослав Дубневич – ще один впливовий львівський політик, який ще в 2019 році потрапив навіть до рейтингу найвпливовіших людей у Львові, навіть попри скандальну ситуацію, коли НАБУ оголосило йому підозру у нанесенні збитків “Укрзалізниці” майже на 100 мільйонів гривень. Його впливовість так оцінили, вочевидь, через те, що він знову став народним депутатом (незважаючи навіть на ту ситуацію, яка склалася з “Укрзалізницею”).  

Ярослав Дубневич – колишній депутат Верховної Ради восьмого скликання, входив до складу фракції Блоку Порошенка, є колишнім коловою Комітету з питань транспорту.  

Ярослав Дубневич – досить скандальна політична особа зі Львова, адже у ЗМІ можна побачити чимало негативної інформації про нього. Наприклад, були скандали з тендерами на постачання запчастин для “Укрзалізниці” – в самих тендерах тоді виявили корупційну складову. Його звинувачували також у зв’язках з бізнес-партнером Петром Колодієм, якого пов’язують із криміналом. Ярославу Дубневичу “в’яжуть” неправдиві дані в поданні доходів в деклараціях, його недоторканість зняли в 2019 році і навіть посадили під арешт. 

Олег Синютка 

5

Ще одна досить впливова і відома людина у Львові – це Олег Михайлович Синютка, знаний український політик, державний діяч, історик та економіст. З 2014 по 2019 роки обіймав посаду голови Львівської обласної державної адміністрації (цікавий факт: побив рекорд, перебуваючи на посаді голови Львівської області), є народним депутатом дев’ятого скликання від партії “Європейська Солідарність”. 

Олег Синютка – досить впливовий політик у Львові, свого часу він був на четвертому місці серед голів обласних адміністрацій в країні, найчастіше виконував свої публічні обіцянки – наприклад, за перших два роки виконав майже 40% своїх обіцянок, а в 2018 році Олег Синютка виконав 60% всіх своїх публічних обіцянок.  

Про Олега Синютку й досі згадують в ЗМІ, вказуючи, що йому вдалося за багато років на посаді залучити чимало інвестицій до області, відремонтувати дороги на Львівщині, впровадити реформи децентралізації.  

Зараз Олег Синютка перебуває у президії та центральній політраді партії “Європейська Солідарність”, в грудні 2019 року – потрапив до рейтингу найвпливовіших людей міста Львова (був на четвертій позиції рейтингу).  

Ось такі вони – найвпливовіші сьогодні львівські політики, відомі не тільки на місцевому рівні, а й загальнонаціональному та – міжнародному.