П’ятниця, 20 Травня, 2022

16-й у рейтингу зарплат українських міських голів: скільки заробляє Садовий?

У львівського міського голови – одна з найменших зарплат серед українських міських голів обласних центрів, розповідає сайт lvivyes.com. Зарплати українських міських голів порівнювали на сайті Руху “Чесно” і визначили, що Андрій Садовий лише на 16-му місці серед інших міських голів великих міст.

Так, середній заробіток львівського мера визначають у 33,5 тисяч гривень на місяць. Платформа дослідила, що ані населення, ані бюджети міст не суттєво впливають на зарплату міського голови, адже Львів за обома параметрами перебуває на п’ятій позиції серед інших міст.

“Обійшли” за рівнем заробітних плат львівського мера полтавський голова (з зарплатою у понад 48 тисяч гривень), чернівецький (з зарплатою у понад 49 тисяч гривень) та сумський (з доходом у 43 тисячі гривень на посаді міського голови) мери. Значну суму за свою мерську діяльність отримує мер Ужгорода Богдан Андріїв. Його середній дохід в місяць за роботу міського голови складає понад 55 тисяч гривень.

Чернігівський мер в цьому плані обійшов вищезгаданих мерів – його середня місячна зарплата складає понад 63 тисячі гривень. А от запорізький міський голова Володимир Буряк очолив цей всеукраїнський рейтинг – його дохід за квітень становить понад 127 тисяч гривень (з них понад 70% – премія, яку отримав мер).

Сам міський голова Львова Андрій Садовий зізнавався, що при його рівні зарплати він мав би красти, якби не доходи, що приносить в сім’ю його дружина. Вочевидь, саме тому Андрій Іванович вже не перший рік у декларації про доходи вказує, що живе тільки на зарплату міського голови, і не має ані власного житла, ані землі, ані власного автомобіля, а все майно записує на дружину.

Нагадуємо, що за минулий рік Андрій Садовий заробив менше 700 тисяч гривень, поки його дружина отримала понад 6 мільйонів гривень сукупного доходу.