Четвер, 7 Липня, 2022

Спроба узурпації: мер заявив про оскарження рішення про скликання сесії міської ради

В цю ніч виборча комісія ухвалила перенести засідання міської ради, яке б мало відбутися 3 грудня, на 24 листопада, розповідає сайт lvivyes.com. Свої коментарі стосовно такого перенесення дав міський голова Андрій Садовий, який заявив про те, що це виглядає наче спроба узурпації влади в нашому місті, відтак це рішення має бути оскарженим.

За словами глави міста, такого в нас ще не було, відтак він висловлює надію на те, що має перемогти, все ж, здоровий глузд, адже таке необдумане рішення може привести нас до непоправних наслідків.

“Це рішення готувала якась невідома група”, – заявив міський голова.

Зауважимо, що перед цим виборча комісія “привітала” Андрія Садового, який вкотре змагався за мерське крісло, з перемогою у політичних змаганнях, заявивши про скликання сесії міської ради вже завтра, 24 листопада. Це хочуть зробити для того, щоб вже вранці депутати могли скласти присягу, а це означає те, що зараз припиняються повноваження, які має міський голова.

“Хто тоді має керувати містом?” – запитує Андрій Іванович.

І справді – маємо досить комічну ситуацію, адже коли міський голова втрачає свої повноваження, то керувати може лише секретар, якого має пропонувати той же міський голова. Порахувати ж всі голоси виборців і визначити точно, хто буде мером, має виборча комісія найближчим часом, а після цього ще буде кілька днів на оскарження. Відтак це припадає на початок наступного місяця.

“Місто буде вісім днів без керівника?” – каже Садовий.

Варто зауважити, що таких ситуацій і справді не було за жодного міського голови у Львові. Спроба “роздвоїти, зробити диспропорцію якусь” – ось як коментує Андрій Садовий. В мерії сподіваються на суд, який не дозволить провести незаконну сесію міської ради.