Четвер, 7 Липня, 2022

Передвиборчі перегони у Львові: Олег Синютка відмовляється від дебатів?

Напередодні другого туру виборів мера Львова мають відбутись дебати, у рамках яких два претенденти мали б змогу поспілкуватись та донести до львів’ян свою програму та план розвитку міста на найближче майбутнє. Відомо, що «Суспільний мовник UA: ЛЬВІВ» вже надіслав запрошення на дебати обом кандидатам – чинному меру Львова Андрію Садовому та його конкурентові Олегові Синютці.

Як повідомляє інформаційний портал «lvivyes», Андрій Садовий на запит телебачення одразу відповів згодою. Відповідне повідомлення він опублікував у мережі ФБ вчора, 3 листопада. Трохи згодом, того ж дня, стало відомо і про позицію Олега Синютки щодо проведення дебатів. За позицією останнього, заплановані дебати порушують чинний Виборчий кодекс (стаття 49), а тому він не має наміру бути присутнім там, де не дотримуються законів України. Відповідну заяву поширила пресслужба політичної партії, до якої належить Синютка, пише видання «zaxid.net».

На сайті львівського осередку політичної партії «Європейська Солідарність» вчора, 3 листопада, з’явилась інформація у рамках вищезазначеної теми. Зокрема, було опубліковано слова кандидата на посаду голови Львівської ОТГ Олега Синютки:

«Як гpoмaдянин Укpaїни тa нapoдний дeпyтaт, я нe мoжy дoзвoлити дiяльнicть, щo cyпepeчить чиннoмy зaкoнoдaвcтвy. Я бyдy paдий, кoли ви пpивeдeтe фopмaт дeбaтiв тa вaшoї пpoпoзицiї y вiдпoвiднicть дo вимoг Вибopчoгo кoдeкcy. I paдo cтaнy yчacникoм пpoєктy «Вибopчий oкpyг. Дeбaти.»

В чому саме полягає суперечність та порушення Виборчого кодексу не зазначено. Опісля повідомлення «Європейської Солідарності» таку заяву Синютки поширили інші численні ЗМІ. Хоча станом на вечір 3 листопада до адміністрації «Суспільного мовника» жодних офіційних заяв від Синютки не надходило.

4 листопада стало відомо, що дебати «Садовий – Синютка» на «Суспільному» пропонують провести ввечері 18 листопада, за 3 дні до дня голосування. Нагадаємо, що другий тур виборів мера Львова відбудеться 22 листопада. Наразі триває передвиборча кампанія. Чи все ж зустрінуться Садовий з Синюткою на дебатах стане відомо зовсім скоро.