Неділя, 3 Липня, 2022

Депутати Львівської облради пропонували повернути Росії історичну назву Московія

На що тільки не підуть політики, аби отримати “хайп”, заявити про себе, сподобатись виборцю. І не важливо, що ці дії не приносять користі державі. Далі на lvivyes.

Московія замість Росії

9 грудня, під час сесії Львівської міськради, депутат від фракції “Самопоміч”, Роман Кізима запропонував перейменувати Росію на Московію, повернути північному сусіди її історичну назву. Росіян запропонував називати “московітами”. Частина депутатів просто розсміялись з такої ініціативи. Рішення про внесення ініціативи до порядку денного підтримали 59 депутатів. Кізима мотивував свою ініціативу тим, що Росія користується викраденою державною та географічною назвою. Адже Кізима стверджував, що 22 жовтня 1721 р. Петро I перейменував Московське царство на Росію і проголосив себе імператором. Депутати облради стверджували, що звертатимуться до Верховної Ради України та до Президента України. За ініціативу Кізими проголосували 26 депутатів.

Депутат Львівської облради, Роман Кізима

А сенс?

Ініціатива Кізими не є унікальною. Неодноразово лунали заклики перейменувати Росію на Московію. Подібне пропонував депутат Верховної Ради від “Слуги народу” Микита Потураєв. Українські націоналісти у своїх інтерв’ю та промовах також використовують термін “Московія”. Пропонувала замінити “Московію” на “Росію” й відома в Україні дитяча письменниця Лариса Ніцой. Ніцой зазначає, що Московія ніколи не була Руссю. Постійно називає Московією сусідню країну мовознавець, членкиня “Свободи” Ірина Фаріон.

Стосунки між Росією та Україною остаточно зіпсувались після анексії Росією Криму та бойових діях на Донбасі. Загинули десятки тисяч громадян України. У родинах загиблих не загоїлись рани, а Росія для них стала запеклим ворогом, “мордором”.

Однак що дасть перейменування Росії на Московію? Взагалі нічого. Частина експертів зазначають, що буде відновлена історична справедливість, потужного удару зазнає російська офіційна ідеологія та пропагандисти Кремля. Однак  міжнародного ефекту це не матиме – у міжнародних документах Росія як була Росією, так й залишатиметься. А от що чекає Україну? Через декомунізацію , починаючи з 2014 р. були перейменовані десятки міст, тисячі вулиць. Довелось міняти назви у картах, в документах. А це все – чималі кошти. Це ж саме очікує Україну, якщо все таки центральна влада вирішить підтримати ініціативу львівського депутата. Доведеться перейменовувати Росію на Московію на картах, у документах, підручниках та у величезному масиві документації.  Загостряться й без того зіпсовані відносини з Росією. Перейменування дасть Москві привід черговий раз покепкувати з української влади, піддати жорсткій критиці українців. У випадку перейменування невідомо як Україна буде підтримувати дипломатичні відносини з північним сусідом. Заява Кізими черговий раз доказує те, що відновленням історичної пам’яті мають займатись історики, а не політики.