Субота, 21 Травня, 2022

Захист від нелегальних мігрантів: львівські депутати хочуть огородити колючим дротом український кордон

Депутати Львівської обласної ради підтримали звернення до Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та Президента Володимира Зеленського. У тексті депутати висловлюють занепокоєння напруженою ситуацією із мігрантами на польському кордоні. Далі на lvivyes.com.ua.

Про це повідомила пресслужба Львівської облради. 

У зверненні йдеться, що більше тижня на кордоні між Польщею та Білоруссю спостерігається дуже напружена обстановка. Польські прикордонники остерігаються нелегальних мігрантів, які мають намір силою перетнути міждержавний кордон. Крім того, поляки володіють інформацією про те, що білорусам пороздавали інструменти та балончики з сльозогінним газом. Напруження додає і присутність озброєних силових структур Білорусії. 

У зв’язку із цими подіями львівські депутати хвилюються за безпеку українського кордону, вбачаючи у таких діях ще один важіль впливу на європейські країни з боку Російської Федерації. 

«Втіливши сценарій нападу на польський кордон,  Росія може використати ситуацію для тиску на західні країни та перемовини з ними. Наслідки таких перемовин можуть бути вкрай небезпечними», – йдеться у зверненні.  

Натомість депутати ЛОР пропонують не чекати реальної загрози, а вжити певні заходи для захисту власних кордонів. 

Перша пропозиція стосується розробки та ухвалення закону про мораторій на розміщення нелегальних мігрантів на українській території допоки не завершиться російсько-українська війна. Друга пропозиція лунає щодо укріплення колючим дротом (те саме вже зробили Польща та Литва) українсько-білоруського кордону. 

Також депутати акцентують на потребі готовності введення надзвичайного стану на тих українських територіях, які межують з Білоруссю, у випадку фази загострення міграційної кризи.

Нагадаємо, 9-го листопада дві великі групи мігрантів прорвали білорусько-польський кордон і нелегально потрапили на польську територію. У ніч на 13-е листопада білоруські військові, скориставшись службовою машиною, зробили спробу прорвати огорожу на кордоні із сусідньою Польщею. Мігранти вдалися до застосування сльозогінного газу проти польських прикордонників. Надалі ситуація на кордоні знову загострилася. Сотні нелегальних мігрантів застосовували проти прикордонників світлошумові гранати та жбурляли у них каміння.