Субота, 2 Липня, 2022

Голосування на вулиці, через Scype та інше: як відбулися вибори на Львівщині

От і відбулися місцеві вибори в Україні. Як і зазвичай, курйозів під час роботи дільниць не бракувало, пише сайт lvivyes.com. При цьому курйози були найрізноманітніші – від звичного вже жування виборчих бюлетенів до голосування через Scype, про що розповіла громадянська мережа “Опора”.

Як виборець на Львівщині на вулиці голосував

На одній з виборчих дільниць члени комісії мали чим зайнятися – довелося кілька разів безрезультатно навідатися до одного з виборців, який мав проголосувати саме вдома. Однак там його не застали – натомість застали виборця на самій дільниці, куди він згодом прийшов та заявив, що хоче проголосувати там.

В результаті – чоловік проголосував просто на вулиці – на сходах біля виборчої дільниці. Після здійснення волевиявлення чоловік кинув бюлетені у переносну скриньку і пішов.

Хтось з бюлетенями, а хтось – через Scype

Здійснити волевиявлення українці хотіли навіть з застосуванням Scype. Так, один з виборців прийшов на дільницю з ноутбуком, адже хотів отримати можливість проголосувати замість свого сина, який перебуває за кордоном. Виборець уявляв, що прийде на дільницю, син озвучить свій вибір на камеру, а він просто поставить “галочку” в бюлетені і відправить її до скриньки. Ясна річ, такий спосіб голосування в Україні неприпустимий, тому чоловік пішов ні з чим – члени виборчої комісії заборонили йому голосування в такий спосіб.

Адекватно поводитися з бюлетенями? Ні, не чули

Традиційно вже під час виборів чимало людей намагається зіпсувати бюлетені – приходять на дільниці і псують їх, навіть незважаючи на те, що за таке поводження з бюлетенями передбачена адміністративна відповідальність.

Таких випадків було чимало – їли, жували, псували бюлетені. На Львівщині представники поліції склали понад два десятки протоколів за неналежне поводження з бюлетенями.

Окрім того, також члени виборчих комісій повідомляли про численні випадки фотофіксації у кабінах для голосування, хтось намагався голосувати “на коліні”. Бували випадки, коли виборці приходили здійснювати волевиявлення без паспортів. Хтось же подумав, що проголосувати можна буде і з закордонним паспортом, а декому з виборців так подобається мобільний урядовий додаток “Дія”, що він спробував проголосувати і за допомогою цієї розробки.

Зауважимо, що такі курйози було зафіксовано по всій території України. Бували і більш кричущі випадки – наприклад, в одній з областей скриньку порізали болгаркою, на дільниці в Києві голосувала активістка, яка показала Президенту обмазані зеленкою геніталії тощо. Порушували порядок і самі члени виборчих комісій – в одній з областей замість спеціальної скриньки була каструля для бюлетенів, а ще – було зафіксовано голосування на нелегальній виборчій дільниці.

Нагадуємо, що ймовірним у багатьох містах, у Львові зокрема, буде другий тур голосування, який прогнозують орієнтовно до середини листопада.