Четвер, 30 Червня, 2022

Другий тур виборів на Львівщині – в листопаді чи в грудні?

Проведення другого туру місцевих виборів в країні може бути можливим як в листопаді, так і в грудні, повідомляє сайт lvivyes.com. Так, до 6 листопада в регіонах мають встановити результати першого туру виборів, а законодавство передбачає, що в містах з понад 75 000 виборців і де кандидат не набрав більше 50% голосів виборців має відбутися другий тур в межах тритижневого терміну, обов’язково – в неділю. Однак в ЦВК розглядають можливість проведення другого туру аж в грудні у зв’язку з можливими судовими розглядами.

Так, якщо результати першого туру проведених виборів будуть оскаржуватися в судах, то цілком можливим може бути проведення другого туру тижнем пізніше, а це припадає на грудень.

Однак, якщо врахувати те, що в територіальних виборчих комісіях можуть впоратися з підбиттям підсумків в термін менше за 12 днів, то провести другий тур в окремих регіонах можуть провести швидше. Якщо ж результати будуть оскаржуватися (а такий розвиток подій може бути цілком можливим), термін проведення другого туру змістять аж до прийняття рішення в суді. Якщо ж говорити про судові “розборки”, то це може тривати орієнтовно тиждень, і лише після оголошення рішення суду можна буде говорити про другий тур місцевих виборів.

Експерти прогнозують, що у Львові таки відбудеться другий тур виборів. За крісло голови Львівської ОТГ буде боротися чинний міський голова Андрій Садовий та народний депутат України і колишній голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

Раніше в Центральній виборчій комісії повідомляли про те, що процес підрахунку голосів буде тривалим. Тут говорили про те, що підрахунок голосів після виборів 25 жовтня буде серйозним випробуванням для центральної комісії, тож членів комісії закликають бути пильними і дотримуватися чіткого алгоритму дій.