Субота, 21 Травня, 2022

Ракетні обстріли Львова

Незважаючи на те, що російсько-українське протистояння триває фактично з 2014 р., тривалий час Львів залишався у глибокому тилу, у спокої та тиші. Навіть після початку повномасштабної війни багато осіб плекали надії на те, що й цього разу пронесе. Однак події 18 та 26 березня спростували такі думки lvivyes.

Війна і ракетні обстріли

Російсько-українська війна відзначилась не лише танковими та повітряними боями, обміном потужними артударами, а й обстрілами українських міст. Величезних руйнувань зазнали Київ, Суми, Миколаїв, Чернігів та інші населені пункти. Маріуполь, Волноваха та інші фактично перетворені на суцільні руїни. Великі втрати серед цивільного населення.

Росія, якій протистоїть Україна, володіє не лише великим ядерним арсеналом а й чималим арсеналом ракетного озброєння. Окрім радянських систем, на озброєнні російської армії перебувають тактичні ракетні комплекси “іскандер” (вражають цілі на дистанції до 500 км), крилаті ракети “калібр” (залежно від модифікації можуть вражати цілі на відстані понад 1000 км), гіперзвукові ракети “кинжал”.

Незважаючи на числені заяви російського військового керівництва про те, що основними цілями для ударів є об’єкти військової інфраструктури, ракети “прилітають” по школам, житловим будинкам, центральним площам та іншим цивільним об’єктам. Під ударами російських ракет опинились майже усі обласні центри України

18 та 26 березня

Російська агресія розпочалась 24 лютого. З першого дня війни Львів здригнувся не лише від приголомшених новин, а й від сирен повітряної тривоги. Багато жителів міркували, що небезпека омине Львів, оскільки усе під контролем вітчизняних ППО, Росія не наважиться бити по місту, яке знаходиться неподалік Польщі. Усі думки розвіялись 18 березня

У цей день про повітряну атаку сповістила сирена. Далі багато мешканців мали змогу бачити сліди влучання – клуб диму. Ракети влучили у Авіаремонтний завод, одна особа зазнала поранень

26 березня Львів зазнав значно потужнішого удару. Спочатку кілька ракет знищили нафтобазу на території міста. Виникла масштабна пожежа, яку вогнеборці змогли загасити лише вранці 27 березня.

Пройшло більше години і Львів зазнав повторної атаки – кілька ракет поцілило на територію бронетанкового заводу – від вибухів задрижали вікна у житлових будинках, спрацювала сигналізація на автівках. Внаслідок ракетних ударів п’ятеро осіб зазнали поранення, жоден з житлових будинків не був зруйнований

У ЗМІ повідомлялось про те, що 26 березня по об’єктам на території України було випущено 70 ракет (52 з акваторії Чорного моря та 18 з території Білорусі). 8 ракет досягли цілей, а решту було збито ППО.

Українські експерти повязали обстріли Львова 26 березня з тим, що у сусідній Польщі перебував з візитом президент США Джозеф Байден, який відвідав й українських біженців. Таким чином росіяни “привітали” американського лідера

У ЗМІ з’явилася інформація про те, що правоохоронці затримали кількох коригувальників. Один з них мав дані щодо блокпостів, знімав політ ракет.

Загроза наступних ракетних ударів нікуди не зникла. Місцева влада подбала про збереження пам’яток архітектури – скульптури заховали у спеціальні саркофаги, скляні поверхні закрили деревиною. Щодо безпеки цивільного населення, мешканці мають подбати про неї особисто, не нехтувати сповіщенням про повітряну загрозу.

Таким чином на Площі ринок захищають скульптуру

Не слід нарікати на влучність українських ППО. Адже навіть ізраїльські експерти зазначають, що їхній хвалений “Залізний купол” ефективно перехоплює радянські та саморобні ракети, однак невідомо як поведе себе у зіткненні з сучасними крилатими ракетами.