Субота, 28 Травня, 2022

Експерти переконані, що населення України може скоротитися через трудову міграцію

Нещодавно на сайті телеканалу “112 Україна” з’явилася інформація про конкретні офіційні дані, наведені ООН щодо населення України у найближчі тридцять років. Згідно з такими даними, до 2050 року населення нашої держави може скоротитися на 18%, тобто, досягне позначки в 36 мільйонів людей, пише сайт “lvivyes“. Основною причиною скорочення українського населення може стати трудова міграція українців, переконані експерти. 

Окрім впливу на кількість населення в державі, трудова міграція також вплине негативно на різні соціальні сфери життя українців. Про це заявив директор Фонду Блейзера в Україні Олег Устенко. Чоловік також додав, що трудова міграція створює умови для додаткового тиску на бюджет країни, адже у зв’язку з цим значно зменшується кількість платників податків. Устенко констатував, що в такому випадку виплачувати пенсії українцям буде дедалі складніше, ускладниться і процес виконання медичних програм, значно впаде рівень освіти та науки через нестачу фінансування. 

Варто зазначити, що до міграції українців спонукає не лише проблема пошуку високооплачуваної роботи за рубежем. Іншими чинниками, які впливають на виїзд населення, можуть слугувати відчуття безпеки за рубежем або ж прагнення до розвитку. 

Цікаво, що на просторах інтернету діє спеціальний сайт ukrainianpeopleleaks.com, який рахує кількість українців, які виїхали за кордон у пошуках роботи. Згідно з даними цього сайту, з березня минулого року таких людей нараховано уже близько мільйона. 

Експерти стверджують, що трудова міграція має також позитивні сторони. Наприклад, такими можуть слугувати наступні:

  • надходження до України додаткової іноземної валюти у формі грошових переказів трудових емігрантів та інвестування коштів в економіку через створення спільних підприємств з іноземними засновниками;
  • сприяння інтеграції України до світового ринку праці;
  • надання працеспроможному населенню можливості реалізувати свої здібності за кордоном, підвищити рівень кваліфікації, поліпшити матеріальне становище;
  • спонукання продуктивнішої діяльності українських працівників через створення конкуренції з закордонними фахівцями;
  • послаблення потоку безробіття на національний ринок праці, зниження соціальної напруженості в суспільстві.