Середа, 25 Травня, 2022

Сім'ї з маленькими дітками отримають від держави компенсацію на послуги няні: відколи це діятиме та сума виплат

Вже з січня 2019 року вступає у дію ще один вид соціальної допомоги для батьків – компенсація за оплату праці няні. Це є додаткова допомога до щомісячних виплат на дитину. Таку інформацію оприлюднили у Міністерстві соціальної політики України.

Як повідомляє інформаційний портал “lvivyes“, послугами няні зможуть скористатись сім’ї, де є діти віком до 3-х років, а двоє батьків є працюючими. У Мінсоцполітики зазначають, що договір між батьками і нянею не обов’язково затверджувати у нотаріуса, але няня має працювати як ФОП і сплачувати відповідні податки.

Станом на 1 січня розмір компенсації державних коштів родинам “на няню” становить 1626 грн – відповідно до рівня прожиткового мінімуму. За даними Мінсоцполітики, у 2019 році на так звану “муніципальну няню” у державному бюджеті передбачено 500 млн грн. За попередніми підрахунками Уряду такою безповоротною допомогою від держави зможуть скористатися близько 25 тисяч сімей. Автори цього проекту кажуть, що така ініціатива має допомогти багатьом жінкам працездатного віку, які працюють нянями, вийти “з тіні” та мати офіційний стаж, необхідний для нарахування пенсії. Про це пише видання tvoemisto.tv.

Додамо, проект “Муніципальна няня” було затверджено урядом у рамках реалізації державної соціальної програми “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” ще в травні минулого року. У Мінсоцполітики сподіваються, що ця ініціатива виправдає себе та незабаром “активується” в українських сім’ях.

Зазначимо, ще однією інновацією у цій сфері соцполітики України є введення у 2019 році програми “е-малятко”, яка дозволятиме членам сім’ї, у яких народився малюк, оформляти документи на дитину, допомогу, інші довідки у режимі онлайн. За словами Володимира Гройсмана, головною метою створення цієї опції є допомога батькам у спрощенні адміністративного паперового навантаження.