Вівторок, 5 Липня, 2022

21-річний пластун зі Львова виступив з різкою промовою в ООН

Вчора, 2 жовтня, у Нью-Йорку відбулось засідання Генеральної Асамблеї ООН. Участь у цій події міжнародного масштабу брала молодіжна делегація з України, у складі якої був 21-річний львівський пластун Роман Тимоцко. Саме він і виступив з промовою про порушення прав людини Росією у стінах ООН. Про це інформують на сторінці “Пласт – український скаутинг” у соціальній мережі “Facebook”.

Як повідомляє інформаційний портал “lvivyes“, у своїй промові львів’янин Роман Тимоцко порушив найбільш болючі на цей момент питання в Україні – війна, мир, російсько-українська війна, конфлікт, окупація, полонені … Саме про це говорив доповідач зі Львова на засіданні Третього комітету з питань соціальної, гуманітарної та культурної політики Генеральної Асамблеї ООН. Його виступ проходив перед представниками багатьох країн світу, передає zaxid.net.

У часі своєї промови Роман пригадав свого однолітка – 19-річного Андрія Ейдера, який через конфлікт, що зараз триває в Україні, і через діяльність країни-агресорки Росії, пожертвував своїм особистим життям, щастям та став на захист держави. Як результат – потрапив у полон! Роман у промові наголосив, що моряк пробув у російському полоні 286 днів. Наскрізна думка цього виступу в ООН: молоді люди – українські хлопці та дівчата, чоловіки та жінки, замість того, аби присвячувати свої таланти розвитку України, “будівництву” свого власного життя та сім’ї, жертвують своїми життєвими планами заради безпеки, добробуту та незалежності рідної держави. Хіба в умовах 21 століття таке прийнятно?

Наостанок Роман Тимоцко наголосив, що сьогодні – у ці дні, у ці хвилини, мільйони українців піддаються жахливим порушенням прав людини з боку Росії. Насамперед це ті, що живуть на окупованих землях – Донбасі та Криму. З вини Росії тисячі людей було вбито, сотні дітей залишились сиротами, а деякі українці й досі незаконно перебувають у полоні. Саме цими словами на міжнародній арені юнак з України доніс свою думку та показав всьому світу позицію української молоді щодо війни в Україні.