П’ятниця, 20 Травня, 2022

Львівському антивакцинатору Стахіву інкримінують захоплення влади: знайшли «російський слід»

Після проведених обшуків у львівській квартирі лідеру антивакцинаторського руху Остапу Стахіву повідомили про підозру за статтею ККУ «повалення конституційного ладу або захоплення державної влади». Більше на сайті lvivyes.com.ua.

Про це повідомляє пресслужба Управління СБ України у Львівській області на своїй FB-сторінці

Обшуки у помешканні Стахіва у Львові 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\й4.jpg

Вчора, 16-го листопада, співробітники Служби безпеки України здійснили обшуки у відомого провокатора та антивакцинатора Остапа Стахіва у Львові. СБУ завітала до Стахіва близько полудня за адресою вул. Франка, 60, інформує ZAXID.NET. Туди ж «підтягнулися» десятки прихильників антивакцинаторського руху. На відео з Instagram-каналу White.Lviv видно чималу кількість людей, які збилися в купу біля квартири та в під’їзді, де проживає Стахів. Також у помешканні перебувають співробітники СБУ, медики та цивільні особи. 

Серед підтримки Стахіва були помічені так звані «журналісти Стремоусова». Це однодумці антивакцинатора та проросійського провокатора з Херсона Кирила Стремоусова, який роздав сотням своїм прихильників журналістські посвідчення. Ці люди заблокували вхід до квартири Стахіва у Львові, повідомивши про її замінування. На місце пригоди приїхала вибухотехнічна служба та «надзвичайники», проте їх не пустили в середину будівлі. 

Кілька годин обшуків завершилися тим, що Остап Стахів вийшов з квартири із чотою прихильників та заявив, що на нього зводять наклеп і в цьому винні «продажні» журналісти. Співробітники поліції та Служби безпеки України після завершення обшуків покинули місце події. 

Пізніше від генерального директора Львівської клінічної лікарні швидкої допомоги Олега Самчука поступило повідомлення про заблокування приймального відділення медзакладу, пише Varta1. Десятки людей ввірвалися у відділення без масок та Covid-сертифікатів. На відео можна впізнати деяких людей, які перебували під квартирою Стахіва. Керівництво лікарні звернулося по допомогу до поліції. 

СБУ оголосило підозру лідеру антивакцинаторів

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\й9.jpg

Згодом пресцентр СБУ розмістив заяву про викриття антиукраїнської мережі, яка мала на меті дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в країні, прикриваючись антивакцинаторськими закликами. Зазначається, що зловмисники підбурювали до насильницької зміни конституційного ладу в Україні. В СБУ переконані, що діяльність мережі координувалася та фінансувалася кураторами з Російської Федерації. 

У відомстві розповідають, що мають беззаперечні докази причетності певних осіб до планування захоплення влади в Україні. Зокрема, наявні переписки, які підтверджують пошук зброї та співучасників з регіонів, які повинні були втілювати план «на місцях». Після того, як візьмуть владу в свої руки, зловмисники планували створити на українських територіях свої територіальні громади із «власною міліцією» та «економікою».

Зазначається, що внаслідок проведення синхронних спецоперацій Служби безпеки у кількох областях України вдалося блокувати діяльність цієї антиукраїнської мережі. 

Очільнику антивакцинаторів та ще одному фігуранту провадження, громадянину Російської Федерації, оголосили про підозру за статтею 109 Кримінального Кодексу України. Йдеться про діяльність, спрямовану на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення держвлади. Стаття передбачає покарання від п’яти до десяти років ув’язнення. За даними Української правди, імена підозрюваних – Остап Стахів та Михайло Милостивий. 

Нагадаємо, раніше депутат Львівської міськради Ігор Шолтис звернувся до СБУ із заявою про притягнення Остапа Стахіва до відповідальності за поширенням неправдивої інформації про коронавірус та вакцинацію.