П’ятниця, 20 Травня, 2022

СБУ викрила велику мережу фальшивих Covid-сертифікатів на Львівщині

Співробітники Служба безпеки України викрили три великі мережі із виготовлення та продажу підроблених Covid-сертифікатів та ПЛР-тестів, пише lvivyes.com.ua. Правопорушники працювали на Львівщині, Рівненщині на Києві, де встигли наштампувати близько 10 тисяч фальшивих документів. Про це поінформував прес-центр СБУ

Пів мільйона гривень щомісяця – каса львівських «ділків»

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\23.jpeg

На території Львівської області правоохоронні органи викрили масштабні махінації із Covid-документами. З’ясувалося, що співорганізатор незаконної діяльності курував «роботу» з-за кордону, із сусідньої європейської країни.

Слідство встановило, що львів’яни та мешканці області 4 місяці займалися підробкою документів про вакцинацію від Covid-19. В «ділі» також були медичні працівники, які вводили в електронну базу МОЗ персональну інформацію про щеплення тих чи інших осіб. 

Коштували такі послуги немало. Міжнародний Covid-сертифікат обходився «клієнту» у 250 євро. Внутрішній сертифікат про вакцинацію можна було придбати за 1,8-2 тисячі гривень. Щодня «ділки» підробляли по 10-15 штук документів, заробляючи на цьому більше 500 тисяч гривень кожного місяця. 

За скоєне організатору та 2 його спільникам оголошено підозру у злочинній діяльності за ч. 3 ст.190 (шахрайство), ч.3 ст.358 (підробка документів) Кримінального кодексу України.

Раніше повідомлялося, що Львівщина потрапила у трійку лідерів за кількістю фальшивих Covid-сертифікатів

На Рівненщині Covid-сертифікати продавали по 3-4 тисячі гривень

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\21.jpeg

Двоє жителів Дубно Рівненської області організували свою схему із підробки документів про щеплення від Covid-19. Стосунку до медицини вони не мали. 

У роботі правопорушники користалися справжніми реквізитами ліцензованих лікарів та українських медзакладів. Охочих на фальшиві документи знаходили через популярну соцмережу, а готові замовлення відправляли з допомогою поштових сервісів у різні куточки України. 

Залежно від терміновості сертифіката його ціна коливалася від 3-х до 4-х тисяч гривень. Оплату перераховували на банківські карточки зловмисників. 

Жителям Рівненщини інкримінують статтю за підроблення, збут чи використання документів, печаток, штампів та бланків (ч. 3 ст. 358 ККУ). 

У махінаціях брали участь туристичні агенції Києва

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\24.jpeg

Понад 6 місяців незаконну діяльність провадили і в Києві, де діяли 3 об’єднані у мережу центри із виготовлення фальшивих меддокументів про вакцинацію від коронавірусу та довідок про негативні результати ПЛР-тестів.

Організатором масштабної махінації став громадянин європейської країни. Йому вдалося об’єднати під своїм началом три ланки в Україні:

  • власників туристичних агенцій, які розширювали базу клієнтів;
  • медичних працівників, які заносили недостовірну інформацію про вакцинацію до медичної бази;
  • українців, які безпосередньо підробляли Covid-документи.

Зловмисники малий широкий асортимент підробок – від внутрішніх та міжнародних Covid-сертифікатів до Covid-документів, виданих держорганами чи медустановами іноземних держав.

Також різнилася географія клієнтів – фейкові документи розліталися не тільки в усі регіони України, а навіть на окуповані території, до Росії та інших держав. Загалом СБУ нарахувала близько 6 тисяч замовників. 

Більшість фальшивок – це негативні результати ПЛР-тестів, які коштували близько 700-800 гривень. За міжнародний Covid-сертифікат охочі викладали 3 тисячі гривень, а за внесення до електронної бази даних МОЗ – 10 тисяч гривень. Приблизні підрахунки обчислюють суму заробітків від такої схеми у майже 10 мільйонів гривень. 

Усі встановлені випадки внесення недостовірних даних про вакцинацію в електронну медичну систему будуть видалені. 

Фото: з сайту СБУ