Четвер, 7 Липня, 2022

В Україні з 1 березня підвищать пенсії: подробиці

Нещодавно на сайті “24 каналу” з’явилася інформація про те, що українцям мають підвищити пенсії. Цей процес має стартувати з 1 березня, пише “lvivyes“. Підвищувати пенсії в Україні розпочали ще наприкінці 2018 року, а впродовж 2019 року пенсії мають підвищувати ще кілька разів. 

Нагадуємо, що пенсії минулого року почали підвищувати у зв’язку з тим, що в Україні зріс прожитковий мінімум. У березні цього року пенсії мають зрости через те, що відбудеться загальна індексація. Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева. На цьому ріст пенсій не зупиниться: політик додав, що пенсіонери будуь отримувати більші виплати і з 1 липня та з 1 грудня поточного року. 

При цьому Андрій Рева зазначив, що зростають всі виплати, які пов’язані з прожитковим мінімумом. Для цього у державному бюджеті передбачено кошти. На підвищення пенсії, за словами міністра, можуть очікувати всі категорії. Однак при цьому політик підкреслив: розраховувати на підвищення можуть лише ті, хто вийшов на пенсію до 2017 року. Андрій Рева пояснює це тим, що в тих, хто вийшов на пенсію впродовж останніх двох років, мають більшу базову середню заробітну плату і суттєво відрізняється від того, над яким зараз роблять перерахунок. 

Тож спочатку в Україні “підтягнуть” розмір пенсії тих, хто встиг до 2017 року стати пенсіонером. Їх хочуть підняти до розміру пенсії пенсіонерів, які з’явилися в Україні впродовж останніх двох років. Тільки після цього, за словами міністра, можна буде говорити про підвищення розміру виплат і решті пенсіонерів. 

Нагадуємо, що 1 січня 2019 року середній розмір пенсії в Україні становив 2645,66 гривні. Це на 165,66 гривні більше, якщо порівнювати з даними, станом на 1 січня 2018 року.