Вівторок, 5 Липня, 2022

Експерти пояснили, як додаткові пенсії вплинуть на ціни і вибори

Нещодавно йшла мова про те, що в березні-квітні цього року пенсіонерам з мінімальним розміром пенсії мають здійснити додаткові виплати, пише сайт “lvivyes“. Йдеться про одноразові виплати пенсіонерам, отримані від реалізації закону про “євробляхи”. Сьогодні, 26 лютого, експерти пояснили, як здійснення таких виплат має позначитися на майбутніх виборах та на ціновій політиці держави. 

Перш за все, експерти наголошують на тому, що такі виплати не будуть систематичними, тому українці можуть не дуже захоплюватися такою ідеєю. Загальну економічну ситуацію в країні такі виплати не покращать, вони можуть вплинути лише на виборчі процеси. В цьому переконані експерти сайту “24 каналу“. 

За інформацією Міністерства фінансів, до Пенсійного фонду України від митного оформлення автомобілів на іноземній реєстрації надійшло понад 7,6 мільярда гривень, однак на виплати пенсіонерам з них планують витратити 4,4 мільярда. Експертів цікавить питання про те, чому такі виплати не зробили більш “системними”. 

Експерт зауважив, що на інфляцію та курс валют інтенсивно ці гроші не вплинуть. Пенсіонери навряд чи витратять їх на імпортні товари. Однак для показника фінансового балансу – це той компенсатор, який потрібно потім буде десь знаходити. 

Є ще один чинник: можна було б зменшити витрати державного бюджету на покриття дефіциту Пенсійного фонду, якщо не робити оголошених раніше пенсійних виплат. Ще один вихід, куди можна було б потратити ці кошти, це промисловість та виробництво. Тому, на думку експертів, таке рішення було прийнято з одною метою: впливу на результати майбутніх виборів (бо ж голосують не заводи та виробничі заклади, а люди). 

Прогнозувати далі, чи будуть робити такі надбавки пенсіонерам, чи ні, неможливо, адже невідомо, як далі буде відбуватися процес розмитнення “євроблях”. Нагадуємо, що період пільгового розмитнення автомобілів уже завершився.