Четвер, 7 Липня, 2022

В Україні розпочали видавати субсидію готівкою усім субсидіантам: куди звернутись і де отримати свої гроші?

6 лютого Кабінет міністрів України схвалив рішення про перехід до виплати субсидій готівкою з березня 2019 року. Вже у березні українці розпочали отримувати свої гроші “на руки”. Згідно прийнятого рішення Кабінету міністрів України, з 1 березня 2019 року розпочався механізм надання житлових субсидій населенню у готівковій формі. Цю ініціативу створено для того, щоб стимулювати українців економно споживати житлово-комунальні послуги. Крім того, таке рішення направлене на посилення соціальної підтримки найменш захищених категорій населення України: малозабезпечених, багатодітних сімей та ін.

Як повідомляє інформаційний портал “lvivyes“, з 1 березня, а фактично з 4 березня, як вже зазначалось, розпочались виплати субсидій готівкою. Першочергово така інновація поширилась лише на людей пенсійного віку, яким субсидію нарахували разом із пенсією на картку або її приніс (буде приносити) листоноша. З 12 березня усі категорії людей зможуть отримати субсидію готівкою у відділеннях “Ощадбанку”, тобто, йдеться про клієнтів, яким призначили субсидію до 31 грудня 2018 року. Про це пише Економічна правда.

Як же отримати гроші “на руки” і куди звернутись? Потрібно звернутись у відділення “Ощадбанку”. Якщо субсидіант не має поточного рахунку в цьому банку, то Міністерство соціальної політики надішле адресне повідомлення про суму призначеної субсидії та механізм її виплати. Для зручності та уникнення черг на сайті банку та через контакт-центр запровадили попередню реєстрацію субсидіантів. Крім цього, у відділеннях із великим навантаженням продовжили час роботи та впровадили додаткові робочі дні.

Якщо субсидіант має поточний рахунок у банку для виплати соціальної допомоги/депозитів/заробітної плати, то субсидію автоматично зарахують саме на цей рахунок, а “Ощадбанку” надішле SMS про її надходження. Отримання субсидії в грошовій формі відбуватиметься через систему грошових переказів “Швидка копійка”.